no-img
استار پروژه

کنش پژوهی شناخت راه ها و اصول آموزش خلاق به دانش آموزان در آموزش مفاهيم ديني ( نماز ) – استار پروژه


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
کنش پژوهی شناخت راه ها و اصول آموزش خلاق به دانش آموزان در آموزش مفاهيم ديني ( نماز )
doc
فوریه 15, 2018
263 کیلوبایت
202 صفحه (word)
۳,۰۰۰ تومان
۳,۰۰۰ تومان – خرید

کنش پژوهی شناخت راه ها و اصول آموزش خلاق به دانش آموزان در آموزش مفاهيم ديني ( نماز )


کنش پژوهی شناخت راه ها و اصول آموزش خلاق به دانش آموزان در آموزش مفاهيم ديني ( نماز )

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش


کنش پژوهی شناخت راه ها و اصول آموزش خلاق به دانش آموزان در آموزش مفاهيم ديني ( نماز )

کنش پژوهی شناخت راه ها و اصول آموزش خلاق به دانش آموزان در آموزش مفاهيم ديني ( نماز )

Research activity Identifying ways and principles of creative education for students in teaching religious concepts (prayers)

قسمتی از متن کنش پژوهی :

نماز فريضه ای واجب است كه اساس آن بر تربيت استوار است به طور مشهود امري اجتماعي محسوب مي گردد . شكر به درگاه پروردگار و نيايش او از بنيادي ترين اصول تربيتي است كه در هر ديني به وضوح مي توان نحوه ی نيايش هاي مختلف را مشاهده نمود . اهميت و حساسيت انجام فريضه نماز در دين مبين اسلام به حدي زياد است كه از آن به عنوان ستون دين ياد شده و لذا انتقال و آموزش صحيح اين فريضه الهي به دانش آموزان مي تواند فلسفه زيستن و آينده آنان را تحت الشعاع قرار دهد .
از ديدگاه جامعه شناسي ، نهاد دين به عنوان يكي از نهادهاي اجتماعي در فرآيند اجتماعي شدن ، ارزش هاي مذهبي را در افراد دروني ساخته و باعث تطابق آن با فرهنگ جامعه مي گردد . كودكان از سنين اوليه خود ، تحت تربيت و پرورش والدين در خانواده قرار دارند . براي تربيت فرزندان ، استنباط و روشن بيني والدين نسبت به تمايلات و علائق آنها الزامي است . در اين دوره ارزش هاي مذهبي و هنجارهاي ديني توسط اعضاي خانواده به طور مستقيم يا غير مستقيم به فرزندان منتقل مي گردد . آنان با مشاهده ی والدين خود در حال انجام فرائض ديني ، كنجكاويشان برانگيخته مي شود. مراسمي كه در اعياد مذهبي برگزار مي گردد،نيز بر روي كودكان تأثير مي گذارد . در اين سنين با توجّه به اين كه (من مفعولي) در كودكان نقش بيشتري بازي مي كند ، آنان پذيراي هنجارها و نرم هاي مذهبي هستند . پس از خانواده ، مدرسه مهم ترين نهادي است كه مي تواند به لحاظ رفتارهاي مذهبي بر روي كودكان تأثير گذار باشد . با توجه به آنكه فرآيند اجتماعي شدن از خانواده شروع و در مراحل بعدي تكميل مي گردد ، وجود همسازي ميان اهداف نهادهاي مختلفي مثل مدرسه و خانواده در شكوفايي شخصيت مذهبي دانش آموزان نقش ويژه ای ايفا مي كند . اگر ميان عملكرد خانواده و مدرسه تعـارض وجود داشته باشد ، باعث سر درگمي و بلا تكليفي كودكان گرديده و اعتقادات مذهبي او را تحت تأثير قرار مي دهد . با توجه به اهميت دوران كودكي و نوجواني در تكوين شخصيت فردي ، تثبيت ارزش هاي ديني در شخصيت او با همانند سازي هايي كه در نقش هاي مختلف ايفا مي كند ، دروني مي گردد . لذّت تربيت صحيح در دوران كودكي مي تواند مجموعه اي نظام يافته و شالوده بندي شده از نقش هايی كه به آنها وابسته است را به وجود آورد .
در اين فصل ، سوابق مربوط به موضوع آموزش های ديني وانتقال ارزش هاي بنيادي مذهبي در مدارس پرداخته شده است، كه توسط مربيان تربيتي ارائه مي گردد . هر چند گستره ی اين موضوع به لحاظ نظري بسيار وسيع مي باشد ، اما در اين پژوهش سعي محقق بر آن است كه به بررسي تحليلي سوابق و موضوع هايی كاملاً مرتبط با راه ها واصول خلاقانه ای كه به منظور آموزش مفاهيم ديني و تعميق باورهاي ديني در كودكان پس از جدا شدن ازخانواده وارتباط با نهاد مدرسه است ، پرداخته شود . در ضمن با توجّه به آن كه پژوهش حاضر با روش كتابخانه ای و مصاحبه صورت گرفته ، اطلاعات پايه اي كه در نهايت پاسخگوي سؤال هاي تحقيق مي باشند در اين فصل مورد كنكاش قرارگرفته است .

 


قیمت فایل : 3000 تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : 202

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.
۳,۰۰۰ تومان – خرید


موضوعات :
فروشگاه , کنش پژوهی

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.