no-img
استار پروژه

پروژه کارآفرینی کارگاه موزائیک سازی | استار پروژه


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
پروژه کارآفرینی کارگاه موزائیک سازی
doc
اکتبر 5, 2016
5.54 مگابایت
37 صفحه (word)
۳,۰۰۰ تومان
۳,۰۰۰ تومان – خرید

پروژه کارآفرینی کارگاه موزائیک سازی


پروژه کارآفرینی کارگاه موزائیک سازی

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش


Argah terrazzo workers

پروژه کارآفرینی کارگاه موزائیک سازی

Mosaic workshop of entrepreneurial projects

توضیحی مختصر :

با توجه به شرایط کنونی جامعه ی اسلامی ایران که تهدیدها علیه کشور ما روز به روز در حال افزایش است مساله کارآفرینی و تولید تمام اجناس مصرفی در داخل کشور از اهمیت زیادی برخوردار است و به طوری کلی اگر کار آفرینی در کشوری مورد توجه قرار گیرد، نرخ بیکاری و فقر به صورت قابل توجهی کاهش خواهد یافت و این نشانگر اهمیت کارآفرینی است.
هدف از کار آفرینی ایجاد اشتغال و پیدا کردن کار مناسبی از نظر درآمد، پیشرفت روز افزون و مستمر، و به دست آوردن رضایت شغلی می باشد. اگر ما شغل مناسبی را پیدا کنیم که به آن علا قه داریم و درآمد مناسب، اشتغالزایی و پیشرفت در آن باشد مسلما بهترین شغل را پیدا کرده ایم. من هم با توجه به وضع حاضر شغل های زیر را مورد بررسی قرار دادم و شغل موزائیک سازی را به عنوان شغل آینده خودم انتخاب کردم:
1- شغل آرایشگری که علاوه بر اینکه درآمدش برایم راضی کننده نبود، اشتغالزایی هم نمی کرد.
2- پیتزا فروشی که به دلیل نداشتن علاقه، مورد تأیید من قرار نگرفت.
3- تعمیر ماشین های سنگین: در این شغل من متوجه شدم بر خلاف تصوراتم کاری است که با روحیات و شغل ایده ال من سازگار ندارد و علاوه بر سود معقولش نمی توانم در آن موفق باشم.
4- پرورش صیفی جات گلخانه ای: در این شغل که به آن هم علاقه داشتم و سود معقولی هم دارد به چند نکته ی اساسی پرداختم: اول اینکه یک فرد کشاورز باید ریسک بالایی داشته باشد چون که ممکن است محصول با نزول قیمت مواجه شود و کشاورز که متحمل هزینه های ساخت گلخانه شده با ضرر و در بعضی موارد با خسران روبه رو می شود، مطلب دوم این بود که یک کشاورز از ابتدا تا انتها باید از تخصص خود در پرورش گیاهان حساس مثل گوجه فرنگی و خیار استفاده کند و من چون تخصص و آموزشی نداشتم از این شغل صرف نظر کردم.
5- شغل بعدی که مورد بررسی و تحلیل قرار دادم، تولیدی موزائیک بود. با بررسی و تحلیل کلی به این نتیجه رسیدم که موزائیک سازی با روحیات من سازگار است. پس از بررسی های بیشتر فهمیدم که احداث یک کارگاه از لحاظ مالی به بودجه ی زیادی نیاز دارد و به همین دلیل پیش یک تولید کننده موزائیک رفتم و فهمیدم با وام و با کمترین ریسک می توان یک کارگاه راه اندازی کرد و در عین سود دهی معقول برای چند نفر هم اشتغالزایی داشته باشم. پس با توکل بر خدای متعال تصمیم به راه اندازی کارگاه و انتخاب این شغل گرفتم و به این نتیجه رسیدم که با توجه به حمایت دولت در امر اشغال زایی و آموزش های فنی و حرفه ای با کمی تلاش و جدییت می توان به درآمد معقول و حتی کارآفرینی دست پیدا کرد. که هر چه کار گسترده تر باشد مسلما خواهان اراده قوی تر و سرمایه ی بیشتری است که درآمد بیشتر و بهتری را به دنبال خواهد داشت.
اهمیت کار موزائیک سازی
با توجه به نیاز مبرم و روز افزون جامعه به ساخت و ساز و مسکن و زیاد شدن مسکن سازی طبیعی است که نیاز به مصالح ساختمانی افزایش پیدا می کند.
موزائیک هم به عنوان یکی از مصالح ساختمانی به عنوان پوشاننده ی کف اتاق ها طبیعی است که مصرفی روز افزون داشته باشد و با قیمت ارزان خود نسبت به سایر کف پوش ها مثل گرانیت از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.
با توجه به این نیاز جامعه موزائیک های تولید شده در موزائیک سازی ها هیچ وقت به صورت انبار در کارگاهها نمی مانند و همیشه بلافاصله پس از تولید به فروش می رسند. از آنجا که فروش بالا برابر است با سود بیشتر، لذا موزائیک سازان سود معقول و خوبی دارند و به همین دلیل کمتر با ضرر مواجه می شوند.
من هم با توجه به اطلاعاتی که از قبل داشتم و اطلاعاتی که پس از تحقیق بدست آوردم، به این نتیجه رسیدم که موزائیک سازی می تواند شغل مطمئن برای من باشد و آینده ای روشن را برای من بهمراه داشته باشد.

فهرست مطالب :

 • مقدمه
 • اهمیت کار موزائیک سازی
 • بخش اول (شروع به کار)
 • آموزش در موزائیک سازی
 • بخش دوم (هزینه ها وسود خالص)
 • میزان تولید در ماه
 • سود خالص خالص
 • بخش سوم (کار های جنبی در کارگاه موزائیک سازی)
 • بخش چهارم (ضمائم)
 • نکته های مهم و قابل توجه
 • بخش پنجم (نمودار ها)
 • بخش ششم (عکس ها)
 • مراجع و منابع
 • تقدیر و تشکر

 


قیمت فایل : 3000 تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : 37

 • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.
۳,۰۰۰ تومان – خرید


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *