no-img
استار پروژه

پروژه مالی کارخانه برق شهری – استار پروژه


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
پروژه مالی کارخانه برق شهری
doc
ژانویه 20, 2017
117 کیلوبایت
78 صفحه (word)
۴,۰۰۰ تومان
۴,۰۰۰ تومان – خرید

پروژه مالی کارخانه برق شهری


پروژه مالی کارخانه برق شهری

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش


Project finance and purchasing systems, storage equipment, road safety

پروژه مالی کارخانه برق شهری

Project finance municipal power plant

توضیحی مختصر :

مقدمه :
اكنون بيش از نود سال تاسيس كارخانه برق شهری در ايران می گذرد و حدوداً سی سال تحت اين مدت موسسات توليد و توزيع برق كلاً در دست بخش خصوصی بوده نه تنها صاحبان و مديران آنها در گذشته‌ اند بلكه متأسفانه دفاتر و اسناد مرتب و مدونی در دست نيست و در بيشتر موارد حتی يک نكته روشن كننده مطلب هم دشوار بدست می آيد.

تاريخچه :
اگر كسی بخواهد كه تاريخ علم الكتريسيته را تا قرن ششم قبل از ميلاد بكشاند. بر او خرده نمی توان گرفت زيرا در آن عصر كهربا و مغناطيس و برخی از خاصيتهای اين دو ماده شنا‌خته شده بود و اين سخن از طالس ملطی روايت شده است كه گفته بود «مغناطيس در خود روحی دارد، چه آهن را به جنبش در می آورد .»
اما در واقع الكتريسيته از تاريخ 1785 ميلادی كه كولن قانون اصلی الكتريسيته ساكن را يافت و شباهت بسيار نزديک آن را با قانون جاذبه عمومی نشان داد  آغاز می شود.
از اين زمان تا سال 1871 كه گرم ماشين برقی خود را اختراع كرد 86 سال طول كشيد. انرژی، استعداد يک سيستم برای انجام دادن كار خارجی است. تأثير گذاری هر عامل بر محيط اطرافش به همين استعداد بستگی دارد. در ميان تأثير گذاران بر محيط، انسان از اين امتياز شگرف بر خوردار است. كه می تواند با به كار بردن تمهيداتی، حاملهای انرژی را به خدمت خود در آورد و از استعداد كارزايی آنها در راههای مطلوب خودش سود ببرد.
انسان اين مهم را به اختراع دستگاههای لازم تحقق بخشيده است. اين دستگاهها واسطه‌ ای هستند كه گونه خاصی از انرژی را به گونه‌ ديگر تبديل می كند به نحوی كه از نظر كاربرد قابل استفاده و مطلوب باشد.
ماشينهای ساده مانند اهرم، چرخ، اره، چكش و سطح شيب دار از دير باز توسط بشر شناخته شده بودند و كار آنها اساساً تغيير شكل انرژی مكانيكی حاصل از نيروی عضلانی بود. با گذشت زمان و متنوع شدن نياز بشر به انرژی انواع ديگری از ماشينها كه تبديلات پيچيده تری را انجام می دادند اختراع شد.
ماشينهای تازه، علاوه بر آنكه استفاده از انرژی عضلانی انسان را متنوعتر و كار آمد‌تر ساختند، توانستند منابع ديگری در بيرون از وجود انسان را نيز مهار كنند و به خدمت او در آورند.
ماشينهای بافندگی دستی، آسيابهای بادی و آبی و كشتيهای بادبانی را می توان از اين زمره محسوب داشت.
دستيابی بدين گونه منابع انرژی، گام بزرگی در راه فراتر رفتن انسان از محدوده امكانات بدنی وی بشمار می رفت. ولی چون سيستمهای بكار رفته، نسبت به انرژی قابل استحصال از آنها بسيار حجيم بودند، ماشينها هم می بايست به همان نسبت حجيم و بزرگ باشند و همين امر محدوديتهای بسياری را بر كم و كيف و كارائی ماشينها تحمل می كرد.
بنابراين، توجه دانشمندان به ساخت ماشينهايی كه بتوانند منابع انرژی متراكم را به كار گيرند معطوف شد. اختراع ماشين بخار در سال 1764 ميلادی توسط جيمز وات ، منشأ تحولی سريع و شديد در صنعت گرديد. وجه تمايز اين ماشين جديد با ماشينهای قبلی در اين بود كه با حجم بسيار مختصری می توانست انرژی متراكم در سوخت را به انرژی از نوع دلخواه (مكانيكی) تبديل كند. استفاده از ماشين بخار در وسائط نقليه و كارخانه‌ ها به سرعت پيشرفت نمود. در كارخانه ها، با سود جستن از يک محور انتقال انرژی و با كمک تعدادی چرخ فلكه و تسمه، انرژی مكانيكی را از ماشين بخار در يافت و بين دستگاههای مصرف كننده توزيع می كردند و با اين روش توانستند انرژی حاصل از ناشين بخار را مهار سازند.
ماشين بخار تا 140 سال پس از اختراع آن، يكه تاز ميدان بود و در عين حال، تلاش در راه دستيابی به ماشينهای كار آمد‌تر ادامه داشت. مثلاً :
– در سال 1876 نيكولاس آگرست اوتو ماشين چهار زمانه خود را كه با گاز كار می كرد اختراع نمود .
– در سال 1892 رودلف ديزل موتور اختراعی خود را به ثبت رسانيد .
– از اواخر قرن نوزدهم توربينهای بخاری و آبی باری تهيه انرژی مكانيكی از انرژيهای حرارتی و پتانسيل وارد بازار شدند.

 


قیمت فایل : 4000 تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : 78

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.
۴,۰۰۰ تومان – خرید


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.