no-img
استار پروژه

پاورپوینت در رابطه با افسردگی چگونه به مغز انسان آسیب می رساند – استار پروژه


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

PPT
پاورپوینت در رابطه با افسردگی چگونه به مغز انسان آسیب می رساند
ppt
می 30, 2019
1 مگابایت
32صفحه (powerpoint)
۵,۰۰۰ تومان
۵,۰۰۰ تومان – خرید

پاورپوینت در رابطه با افسردگی چگونه به مغز انسان آسیب می رساند


پاورپوینت در رابطه با افسردگی چگونه به مغز انسان آسیب می رساند

در قالب فرمت پاورپوینت (powerpoint) قابل ویرایش

 

قسمتی از متن پاورپوینت :

اختلال افسردگی ماژور یک بیماریه روانپزشکی شایع و یکی از دلایل عمده ناتوانی در جهان محسوب می شود. بین ۲۰ تا ۲۵ درصد بزرگسالان ممکن است حداقل یک بار در برهه ای از زندگی خود افسردگی ماژور را تجربه کنند. کودکان، نوجوانان و سالمندان نیز می توانند از این شرایط رنج ببرند. به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از “پاور آو پازیتیویتی” افسردگی ماژور یا افسردگی بالینی با خلق و خوی افسرده و گرفته در بیشتر طول روز، گاهی اوقات به طور ویژه هنگام صبح، و از دست دادن علاقه فرد به انجام فعالیت ها و روابط عادی بروز می کند، که علائم حداقل به مدت دو هفته هر روز ادامه دارد.

برای غلبه بر محدودیت های پزوهش های پیشین، دانشمندان طی مطالعه ای که در نشریه Molecular Psychiatry منتشر شده است، از یک متا-آنالیز استفاده کرده که داده های ۱۵ مطالعه مختلف را ترکیب کرده است. پژوهشگران این مطالعه بر این باورند که یافته های آنها نشان دهنده دقیق ترین نتایج تاکنون هستند، زیرا با دلایل و اثرات نوروبیولژی افسردگی مرتبط هستند. تیم پژوهشی از ۸،۹۲۷ اسکن مغزی انجام شده توسط دستگاه MRI استفاده کرده اند. ۷،۱۹۹ اسکن به افراد سالم و ۱،۷۲۸ اسکن به بیماران مبتلا به اختلال افسردگی ماژور تعلق داشتند.

اشتغال ذهنی مثل ترس از آلودگی، ترس از آسیب زدن به خود یا دیگران، ترس از پرخاشگری کردن در حضور دیگران، تردید در امور مختلف مثل بستن در و… را از اشکال این نوع اختلال وسواسی دانست و اظهار کرد: اختلال وسواس اجباری ریشه در اضطراب دارد و افکار و رفتارهای وسواسی نوعی مقابله با اضطراب می باشد اما به دلیل تکرار بیش از حد و بروز ناراحتی های بعد از آن نه تنها اضطراب را کاهش نمی دهد بلکه خود تبدیل به یک اختلال اضطرابی می شود.

زال برای درمان وسواس این بیماری گفت : باید عللی که موجب ایجاد و تشدید آن شدند را شناسایی کرد و معمولا وسواس در خانواده هایی که سخت گیری زیادی نسبت به فرزندان دارند بیشتر بروز میکند همچنین مادرانی که در تربیت فرزند از سبک های افراطی تبعیت کرده، کمال گرا یا ایرادگیر هستند بیشتر فرزند را به سمت وسواس می برند بنابراین تغییر شیوه های تربیت فرزند می تواند زمینه وسواس را در حال و آینده فرد کاهش دهد. وی تصریح کرد : فرد بیمار با یادگیری تکنیک های توقف فکر می تواند در کنترل افکار مزاحم خود توانایی لازم را بدست آورد.

 


قیمت فایل : ۵۰۰۰ تومان – فرمت : powerpoint (قابل ویرایش) – صفحات : ۳۲

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.
۵,۰۰۰ تومان – خرید


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.