no-img
استار پروژه

مقاله درباره اعتماد به نفس (خودباوری)


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
مقاله درباره اعتماد به نفس (خودباوری)
doc
مرداد ۲۰, ۱۳۹۵
19 کیلوبایت
24 صفحه (word)
۲,۰۰۰ تومان
۲,۰۰۰ تومان – خرید

مقاله درباره اعتماد به نفس (خودباوری)


مقاله درباره اعتماد به نفس (خودباوری)

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش


Self Confidence

درباره اعتماد به نفس (خودباوری)

توضیحی مختصر :

زمانی كه‌ كودكی بتواند بدون‌ توقع‌ و انتظار از ديگران‌ كاری را آغاز كند و بكوشد تا آن‌ را به‌ اتمام‌ برساند، مي‌گوييم‌ «اعتماد به‌ نفس‌» دارد. كودک از همان‌ ابتدا كه‌ شروع‌ به‌ شناخت‌ خود و محيط‌ پیرامونش‌ می كند، به‌ قدرت‌ و توانايی خود برای تسلط‌ بر محيط‌ و اطرافيانش‌ آگاه‌ می شود. يكی از عوامل‌ موثر در رشد اعتماد به‌ نفس‌ كودكان‌ و نوجوانان‌، والدين‌ و اعضای خانواده‌ هستند. اگر كودک در خانواده‌ ای سرشار از صميميت‌، محبت‌ و مهربانی رشد يابد میتواند ويژگی های شخصيتی خود را بشناسد و با اطمينان‌ به‌ توانايی های خود يا مشكلات‌ و مسائل‌ گوناگون‌ روبرو شود و از طرفی می تواند با رفتارهای نامطلوب‌ ومنفی خود، برخوردی واقع‌ بينانه‌ داشته‌ باشد و در صدد رفع‌ و تغيير آنها برآيد. از آنجايی كه‌ اعتماد به‌ نفس‌ صفتی ارثی نيست‌، اگر كودک ضمن‌ انجام‌ فعاليت‌های مختلف‌ مدام‌ دچار محدوديت‌ شود و نتواند تجارب‌ جديد و مفيدی در زندگی كسب‌ كند، ترسو ،كمرو و خجول‌ بار می آيد و قدرت‌ تصميم‌گيری هم‌ در او رشد نخواهد يافت‌. نتايج‌ تحقيقات‌ محققان‌ نشان‌ می دهد كه‌ اغلب‌ پدران‌ و مادران‌ نسبت‌ به‌ پرورش‌ فرزندان‌ پسر و دختر خود ديد يكسانی ندارند. زمانی كه‌ كودكی متولد می شود، نخستين‌ پرسشی كه‌ پس‌ از سلامتی نوزاد مطرح‌ می شود، جنسيت‌ اوست‌. اگر نوزاد دختر بود، لباس‌ صورتی و اگر پسر بود لباس‌ آبی به‌ تن‌ او می كنند و برهمين‌ اساس‌ رفتار بزرگسالان‌ نيز طبقه‌ بندی می شود.
به‌ پسران‌ فرصت‌ بيشتری برای كندوكاو دنيای فيزيكی پيرامون‌ شان‌ داده‌ می شود و همين‌ امر موجب‌ تقويت‌ مهارت‌های حركتی بيشتر آنان‌ می شود. برعكس‌ دختران‌ به‌ شيوه هایی محدودتر پرورش‌ می يابند و آنان‌ را برای تعاملات‌ كلام شان‌ بيشتر تشويق‌ می كنند.


قیمت فایل : 2000 تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : 24

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.

۲,۰۰۰ تومان – خریددیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *