no-img
استار پروژه

طرح توجیهی کیسه های اسپتیک جهت نگهداری مواد غذایی – استار پروژه


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

PDF
طرح توجیهی کیسه های اسپتیک جهت نگهداری مواد غذایی
pdf
سپتامبر 17, 2019
1 مگابایت
46 صفحه (pdf)
۲,۰۰۰ تومان
۲,۰۰۰ تومان – خرید

طرح توجیهی کیسه های اسپتیک جهت نگهداری مواد غذایی


طرح توجیهی کیسه های اسپتیک جهت نگهداری مواد غذایی

در قالب فرمت پی دی اف (PDF) غیر قابل ویرایش

 

قسمتی از متن طرح توجیهی :

هر چند که حرکت اولیه عملیات اسپتیک از سال ۱۹۱۳ آغاز شد اما اولین کارخانه مدرن با استفاده از روش اسپتیک در سال ۱۹۶۱ در کشور سوئد و در بسته بندی شیر  تاسیس گردید و پس از آن در اروپا و آسیا رواج پیدا کرد تا اینکه در دهه ۸۰ میلادی در آمریکا نیز مورد استفاده قرار گرفت. در سال ۱۹۹۱ Institute of Food Technologists که بزرگترین موسسه علوم غذایی جهان می باشد ۱۰ نوآوری تکنولوژی مواد غذایی را امتیاز بندی نمود که در این میان بسته بندی اسپتیک مقام اول را کسب نمود. امروزه، استفاده از کیسه های اسپتیک از بسته های بسیار کوچک تا مخازن ۳۰۰۰۰ متر مکعبی که در کشتی های اقیانوس پیما بارگیری می شود، مورد استفاده قرار میگیرد. بسته بندی اسپتیک شیوه جدیدی برای نگهداری محصولات غذایی دراز مدت زمان طولانی و خارج از یخچال است که تا زمان باز کردن بسته تازگی محصول را حفظ خواهد کرد. زمانی که برای اولین بار شیر و آبمیوه به شیوه اسپتیک در قفسه ها و یخچال های مغازه ها عرضه شد با عدم اطمینان مصرف کنندگان رو به رو گردید. امروزه در بازارهای جهانی به جز بسته های معمولی می توان انواع بسته های اسپتیک را در اندازه و شکل های مختلف با دربهایی که قابلیت باز و بسته شدن آسان را دارند یافت. در حال حاضرتنوع بسیاری در بسته های اسپتیک وجود دارد و در کشور های مختلف جهان محصولاتی چون شیر، خامه، آبمیوه، سوپ و رب گوجه فرنگی، انواع دسر، شربت، نوشیدنی هایی که سویا تهیه می شوند و همچنین نوشیدنی هایی که مکمل غذایی به شمار رفته و انرژی زا هستند و حتی تخم مرغ مایع در بسته های اسپتیک عرضه می شوند.

خلاصه طرح :

نام محصول : کیسه های اسپتیک جهت نگهداری مواد غذایی

موارد کاربرد : جهت نگهداری و بسته بندی محصولات مختلف مانند : محصولات لبنی مایع، آبمیوه (محصولات با اسید بالا)،شیر، خامه، آبمیوه، سوپ و رب گوجه فرنگی، انواع دسر، شربت، نوشیدنی ها و..

ظرفیت پیشنهادی طرح : ۵۲۴۰ تن

عمده مواد اولیه مصرفی : پلی پروپلین

میزان مصرف سالیانه مواد اولیه : ۵۵۰۰ تن

اشتغال زایی : ۱۹ نفر

سرمایه گذاری ثابت طرح : ۵۳۲۵۶ میلیون ریال

سرمایه در گردش طرح : ۱۹۰۰۴ میلیون ریال

زمین مورد نیاز : ۴۰۰۰ متر مربع

زیربنا :

– تولیدی (مترمربع) : ۲۰۰۰

– انبار (مترمربع) : ۴۰۰

– خدماتی (مترمربع) : ۶۰۰

مصرف سالیانه آب، برق و سوخت :

– آب (مترمکعب) : ۶۶۰۰

– برق (کیلو وات) : ۲۳۰۴۰۰

– گازئیل (لیتر) : ۸۸۰۰

– گاز (مترمکعب) : –

محل پیشنهادی برای احداث واحد صنعتی : با در نظر گرفتن محل تامین مواد اولیه مصرفی و از آنجا که مواد افزودنی مورد نیاز این طرح از طریق واردات تامین خواهد شد و با توجه به در نظر گرفتن بازار صادراتی برای این محصول لذا می توان گفت مبادی ورودی کشور نظیر بنادر جنوبی دارای اولویت می باشد.

 


قیمت فایل : ۲۰۰۰ تومان – فرمت : pdf (غیرقابل ویرایش) – صفحات : ۴۶

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.
۲,۰۰۰ تومان – خرید


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.