no-img
استار پروژه

طرح توجیهی پرورش گاو شیری با ظرفیت 20 راس – استار پروژه


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
طرح توجیهی پرورش گاو شیری با ظرفیت 20 راس
doc
سپتامبر 1, 2016
18 کیلوبایت
14 صفحه (word)
۲,۰۰۰ تومان
۲,۰۰۰ تومان – خرید

طرح توجیهی پرورش گاو شیری با ظرفیت 20 راس


طرح توجیهی پرورش گاو شیری با ظرفیت 20 راس

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش


gav shiri 20 ras

طرح توجیهی پرورش گاو شیری

Dairy farming plan

توضیحی مختصر :

جمعيت جهان كه در آغاز قرن پيش حدود دو ميليارد نفر تخمين زده می شد به بيش از شش ميليارد نفر در آغاز سده جديد افزايش يافته و پيش بينی می شود كه تا سال 2020 اين رقم از مرز هشت ميليارد نفر عبور كند، يعنی در طول فقط دو دهه، جمعيتی بالغ بر كل جمعيت جهان در آغاز قرن بيستم به جمع نفوس جهان افزوده خواهد شد.
نياز روز افزون اين جمعيت رو به رشد به مواد غذايی، رشدی جهشی را در صنايع غذايی تمام ملل ايجاب می نمايد. شير، يكی از مهم ترين مواد خوراكی مورد استفاده بشر است. شير با دارا بودن مقدار زيادی پروتئين، ويتامين، كلسيم، ساير مواد معدنی و نيز حدود 750 كيلوكالری انرژی در هر ليتر میتواند سهم عمده ای در سلامت و سبد غذايی افراد جامعه داشته باشد.
نياز انسان به پروتئين موجب شده كه دامهای اهلی توسط بشر نگهداری و پرورش يافته و بخشی از نياز غذايی وی را تامين نمايند، يكي از اساسی ترين و مهم ترين مواد غذايی هر جامعه را لبنيات تشكيل می دهد. و پايه توليدات لبنی شير است شير حاوی تركيبات غذايی بسيار غنی از جمله كلسيم، چربی بدون كلسترول، ويتامين ها، علی الخصوص ويتامين D و مواد پروتئينی می باشد. بطوريكه به تنهايی ميتواند غذای كاملی برای انسان محسوب گردد، غذايی كه مصرف آن برای همه گروههای سنی و جنسی لازم و ضروری است. ارائه دهندگان اين طرح در نظر دارند به فعاليت در زمينه پرورش سنتی گاو شيری پرداخته و شير مورد نياز در سطح منطقه را تامين نمايند، در عين حال با تلقيح گاوهای شيری، اقدام به توليد گوساله خواهد شد كه گوساله های نر حاصل به فروش رسيده و تليسه های بوجود آمده جايگزين دامهای پير شده و مازاد تليسه ها نيز به فروش خواهند رسيد. اجرای علاوه بر اينكه دارای توجيه اقتصادی مناسبی می باشد، همچنين زمينه اشتغال نيروهای ماهر و نيمه ماهر را فراهم آورده و گامی در جهت رفع معضل بيكاری و مهاجرت به شهرها خواهد بود. ضمن اينكه اين طرح دارای اين قابليت می باشد كه در قالب تعاونی های بانوان به مرحله اجرا درآيد.

خلاصه طرح :

موضوع طرح : پرورش گاو شيری
ظرفيت : بيست راس
محل اجرای طرح : قابل اجرا دركليه مناطق روستايی كشور
سرمايه گذاری كـل : 73/381 ميليون ريال
سهم آورده متقاضی : 73/41 ميليون ريال
سهم تسهيلات : 340 ميليون ريال
دوره بازگشـت سرمايه : 28 ماه
ميزان اشتغال زايی : 7 نفـر


قیمت فایل : 2000 تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : 14

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.

۲,۰۰۰ تومان – خریددیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.