no-img
استار پروژه

طرح توجیهی پرورش و نگهداری زنبور عسل | استار پروژه


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
طرح توجیهی پرورش و نگهداری زنبور عسل
doc
سپتامبر 20, 2016
17 کیلوبایت
14 صفحه (word)
۲,۰۰۰ تومان
۲,۰۰۰ تومان – خرید

طرح توجیهی پرورش و نگهداری زنبور عسل


طرح توجیهی پرورش و نگهداری زنبور عسل با ظرفیت 700 کندو

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش


zanbor asal 700 kando

طرح توجیهی پرورش و نگهداری زنبور عسل

A feasibility study on the breeding and keeping of bees

توضیحی مختصر :

عسل حاوی بيش از هفتاد ماده مفيد برای بدن انسان است. اساسا عسل از گلوكز، فروكتوز و منو ساكاريد ها ساخته شده است. همچنين عسل دارای آنزيم های مفيدی از جمله آميلاز، سوكراز، كاتالاز، پراكسيداز و ليپاز بوده و در رده بندی غذاهای سرشار از آنزيمها مقام نخست را به خود اختصاص داده است. ضمن اينكه مواد معدنی مختلفی مانند كلسيم، سديم، پتاسيم، منيزيم، آهن، كلر، فسفر، گوگرد و يد نيز در عسل يافت می شوند.
عسل به عنوان يک ماده كامل غذايی همچنين دارای انواع ويتامين ها (B1,B2,B3,B5,B6,C,E,K)، اسيدهای آلی ( اسيد ماليک، وينيک، سيتريک، لاكتيک و اگزاليک ) و پروتئين‌ ها بوده و میتواند 315 تا 335 كيلوكالری انرژی ( به ازای هر يكصد گرم ) توليد نمايد. از ديگر سو عسل دارای خواص درمانی، ضد عفونی كنندگی و حفاظت از مواد آلی در مقابل تجزيه و فساد می باشد. این سينا دانشمند بزرگ ايران در كتاب قانون، در مورد معجون فلاسفه ( تهيه شده با عسل ) می نويسد :« … در هنگام زياد شدن بلغم، اندرون را تقويت، نيرو را زياد، اشتها را باز می كند، عسل، خوراكی است كه جوانی را جاويدان می سازد، حافظه را نيرو می بخشد و گذشته را در خاطره زنده می كند، انديشه را پاک و زبان را می گشايد.»
كليه موارد مطروحه، اهميت استفاده از عسل به عنوان يک ماده غذايی مقوی و همچنين دارويی طبيعی را خاطرنشان می سازند. از ديگر سو با عنايت به رشد جمعيت و تنوع محصولات توليدی و بالا رفتن سطح رقابت در زمينه عرضه انواع محصولات غذايی، بهبود مستمر كيفيت محصولات و ايجاد تنوع در عرضه مناسب تر، از مواردی هستند كه بايستی هر چه بيشتر مد نظر قرار گيرند. رعايت اين موارد میتواند منجر به دسترسی آسان و ارزان مصرف كنندگان به مواد غذايی شود. طی فرايند پرورش و نگهداری زنبور عسل، همچنين اقدام به ازدياد كندوها می شود كه اين عمل به منظور ترميم تلفات و فروش انجام می پذيرد. در مناطق گرمسير حتی میتوان از هر كندو يک بچه كندو گرفت. با اجرای اين طرح، علاوه بر كسب سود مناسب اقتصادی میتوان بستر مناسبی را برای اشتغال نيروهای ماهر و نيمه ماهر فراهم آورد كه با توجه به ماهيت صنايع غذايی بانوان میتوانند سهم بسزايی در آن داشته باشند.

خلاصه طرح :

موضوع طرح : پرورش و نگهداری زنبور عسـل
ظرفيت : هفتصد كندوی لانگسروت
محل اجرای طرح : قابل اجرا در اسـتانهای آذربايجـان شـرقی، آذربايجـان غـربی، لرسـتان، كردسـتان، مازندران، كرمان، خـوزستان، همدان و اصـفهان.
سرمايه گذاری كـل: 58/416 ميليون ريال
سهم آورده متقاضی : 58/46 ميليون ريال
سهم تسهيلات : 370 ميليون ريال
دوره بازگشـت سرمايه : 24 ماه
ميزان اشتغال زايی : 7 نفـر

 


قیمت فایل : 2000 تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : 14

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.
۲,۰۰۰ تومان – خرید


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *