no-img
استار پروژه

طرح توجیهی پارچه رنگرزی و چاپ شده – استار پروژه


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
طرح توجیهی پارچه رنگرزی و چاپ شده
doc
می 11, 2018
460 کیلوبایت
70 صفحه (word)
۳,۰۰۰ تومان
۳,۰۰۰ تومان – خرید

طرح توجیهی پارچه رنگرزی و چاپ شده


طرح توجیهی پارچه رنگرزی و چاپ شده

در قالب فرمت ورد (word) قایل ویرایش


طرح توجیهی پارچه رنگرزی و چاپ شده

طرح توجیهی پارچه رنگرزی و چاپ شده

Principle of dyeing and printing fabric

قديمي ترين اسناد مربوط به رنگرزي، متعلق به 2500 سال قبل از ميلاد مسيح است. در آن زمان رنگرزها كالاهاي ابريشمي خود را به رنگهاي مختلف رنگرزي ميكردند. از اين اسناد تاريخي مي توان نتيجه گرفت كه رنگرزي در آن موقع يك كار معمول و متداول بوده است. بوته رنگرزها، كه بدون شك امروزه به عنوان گلرنگ شناخته شده در آن زمان براي ايجاد رنگهاي قرمز و زرد برروي كالاهاي نساجي به كار م يرفته است. از ديگر موارد رنگرزي طبيعي كه طي دورههاي بعد از آن استفاده شده است ارغواني تاير (Tyriom purple) بود كه براي رنگرزي شنل سزارها به كار ميرفت. اين ماده رنگزا، بسيار كمياب بوده و از نوعي حلزون دريايي بدست ميآمده است.
از زمان شروع تاريخ مدون در هندوستان، نيل استخراج شده از گياه نيل (indigofera tinctoria) و آليزارين بدست آمده از ريشة روناس، براي رنگرزي مورد استفاده قرار مي گرفت. مقداري از اين محصولات به كشور ايران صادر و از آنجا به كشورهاي خاورميانه پخش ميشده است. در آن زمان رنگرزها، گلهايي را كه داراي مواد رنگي بودند با پودر تالك مخلوط كرده و در تهيه مواد آرايشي قرمز رنگ مورد استفاده قرار مي دادند.

مواد رنگزاي مورد استفاده در چاپ بايد داراي خواص متفاوتي نسبت به مواد رنگرزي مورد استفاده در رنگرزي باشند. در رنگرزي ماده رنگزا مايع است و در مدت زماني نسبت طولاني پارچه را به رنگ آغشته مي سازد ولي در چاپ ماده رنگزا به صورت خمير است و مدت زمان كمتري به صورت مرطوب در تماس با پارچه قرار ميگيرد. از اين جهت در چاپ بايد مواد رنگزايي مورد استفاده قرار گيرند كه داراي حلاليت بهتري باشند.
در چاپ به علت آنكه در شست و شوي بعد از آن امكان لكه گذاري در نقاط سفيد وجود دارد بايد تثبيت رنگرزي كالا با اطمينان بيشتري صورت گيرد تا رنگهاي اضافه كه از كالا در شست و شو خارج ميگردند و باعث لكه گذاري روي محلهاي سفيد پارچه نگردند.

 


قیمت فایل : 3000 تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : 70

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.
۳,۰۰۰ تومان – خرید


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.