no-img
استار پروژه

طرح توجیهی درجه بندی و بسته بندی مرکبات – استار پروژه


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

PDF
طرح توجیهی درجه بندی و بسته بندی مرکبات
pdf
ژوئن 23, 2019
508 کیلوبایت
38 صفحه (pdf)
۲,۰۰۰ تومان
۲,۰۰۰ تومان – خرید

طرح توجیهی درجه بندی و بسته بندی مرکبات


طرح توجیهی درجه بندی و بسته بندی مرکبات

در قالب فرمت پی دی اف (PDF) غیر قابل ویرایش

 

 قسمتی از متن طرح توجیهی :

محصول مورد بررسی ما در این طرح درجه بندی و بسته بندی مرکبات می باشد. روش طبقه بندی بروکس است که بنابر نیازها و کاربردها خاص موجود، معمولا تقسیم بندی های بیشتری در زیر تعرفه ها انجام گرفته است. درجه بندی و بسته بندی مرکبات که در لیست راهنمای مقررات صادرات و واردات تحت عنوان (مرکبات، تازه یا خشک کرده) قید گردیده، دارای تعرفه گمرکی ۰۸۰۵ می باشد. این محصول جهت تازه خوری و نگهداری محصول به مدت زمان طولانی تر همچنین در زمان کمبود این محصول در بازار به عنوان محصول نهایی استفاده می شود و ممکن است در کنسرو کردن و تولید مربا و آب میوه جات به عنوان کالای واسطه ای نیز استفاده شود. مستقیماً  نمی توان محصولی را جانشین این محصولات کرد. اما در زمان فقدان این محصولات در بازار، میتوان جایگزین های مناسبی مثل کمپوت ها و یا سایر میوه ها استفاده کرد. میوه از اساسی ترین منابع تامین مواد مورد نیاز برای ادامه حیاط در زندگی انسان به شمار می رود، این درحالی است که زندگی امروز، دیگر اجازه تهیه و خرید میوه به صورت روزانه را نمی دهد. با توجه به این که لزوم حفظ کلیه ارزش های غذایی در میوه، اصلی ترین اساس نگهداری آن است. لذا این فرآیند تولید دارای اهمیت ویژه ای در رده نگهداری محصولات می باشد. همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، با توجه به این که ایران دارای شرایط جغرافیایی بسیار خوب می یاشد، با این روش میتوان زمان ماندگاری این محصولات را بالا برد تا امکان صادرات محصولات کشاورزی ایران به کشورهای منطقه را فراهم کرد.ایران با تولید ۱۵/۵ میلیون تن انواع میوه، سیزدهمین تولید کننده میوه در جهان است. در حال حاضر از صد نوع میوه رایج در بازارهای جهان، پنجاه نوع آن در ایران تولید میشود. همچنین ایران در تولید ۱۵ میوه از ۲۵ میوه پر مصرف جهان در رتبه اول تا دهم قرار دارد و در تولید میوه های اصلی جهان رتبه های اول تا هفتم را به خود اختصاص داده است. با این حال نام ایران به ویژه در دو سال گذشته در شمار واردکنندگان میوه ثبت شده است که این نکته جای تامل و شگفتی بسیار دارد. دلایل این امر را در چند مورد میتوان بررسی کرد. نخستین عامل، عقب ماندگی شیوه های برداشت، انبار داری و توزیع است، چنانکه حدود ۴۰ درصد از میوه های تولیدی کشور در این چرخه از بین می رود. نکته بعدی توزیع فله ای، یکباره و بی برنامه میوه در بازار است که بی نظمی و عدم تناسب بین عرضه و تقاضا و مشکل تنظیم بازار در دوره های زمانی مختلف را موجب می شود. به طور کلی مصرف میوه در ایران ۴ برابر میانگین جهانی است. در مجموع با توجه به جایگاه برجسته ایران در تولید انواع میوه ها به نظر می رسد که نوع نگاه به فرآیند توزیع، مصرف و صادرات و بازار یابی در ایران اغلب سنتی و ناکارامد است، و باید با بازبینی در این عرصه ها از جایگاه مطلوب تولید میوه در کشور به درستی در جهت مصرف صحیح و مفید، درآمدزایی، حضور موفق در بازار جهانی و افزایش سهم میوه از صادرات غیر نفتی استفاده کرد.

خلاصه طرح : 

نام طرح : درجه بندی و بسته بندی مرکبات

ظرفیت پیشنهادی طرح (ظرفیت عملی) : ۱۰۰۰۰ تن در سال

موارد کاربرد : تازه خوری – کنسرو کردن – تولید مربا – تولید آب میوه جات

موارد اولیه مصرفی عمده : میوه – جعبه صادراتی – کارتن – پرکلرین و متیل برماید مواد پارافینی – کاغذ مومی

کمبود محصول (پایان برنامه توسع چهارم) : ۱۱۷۶۲۶۳ تن

اشتغال زایی : ۳۹ نفر

زمین مورد نیاز : ۵۰۰۰ متر مربع

زیربنا :

– اداری : ۱۷۰ متر مربع

– تولیدی : ۷۲۰ متر مربع

– انبار : ۲۸۸ متر مربع

– تاسیسات و سایر : ۲۰۰ متر مربع

میزان مصرف سالانه مواد اولیه اصلی : به ترتیب ۱۱۵۰۰ تن – ۵۰۵۰۰۰ عدد – ۴۰۴۰۰۰ عدد – ۱۰۰۵ کیلوگرم – ۵۰۲۵ کیلوگرم – ۷۵۷۵ کیلوگرم

میزان مصرفی سالانه یوتیلیتی :

– آب : ۷۰۰۰۰ متر مکعب

– برق : ۲۰۰۰۰۰ کیلو وات

– گاز : ۱۱۰۰۰ متر مکعب

سرمایه گذاری ثابت طرح :

– ارزی (هزار دلار) : —

– ریالی (میلیون ریال) : ۸۹۱۵/۵

– مجموع (میلیون ریال) : ۸۹۱۵/۵

محل پیشنهادی اجرای طرح : استان های مازندران، کرمان و فارس

 


قیمت فایل : ۲۰۰۰ تومان – فرمت : pdf (غیرقابل ویرایش) – صفحات : ۳۸

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.
۲,۰۰۰ تومان – خرید


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.