no-img
استار پروژه

طرح توجیهی تولید و مونتاژ بردهای الکترونیکی – استار پروژه


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
طرح توجیهی تولید و مونتاژ بردهای الکترونیکی
doc
نوامبر 24, 2018
148 کیلوبایت
16 صفحه (word)
۲,۰۰۰ تومان
۲,۰۰۰ تومان – خرید

طرح توجیهی تولید و مونتاژ بردهای الکترونیکی


طرح توجیهی تولید و مونتاژ بردهای الکترونیکی با ظرفیت ۷۵۰,۰۰۰ برد در سال

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

 

قسمتی از متن طرح توجیهی :

با پیشرفته شدن صنعت الکترونیک و باز شدن بازارهای جهانی به سوی محصولات این صنعت و ورود این صنعت به میدان های جدیدی از قبیل لوازم خانگی، ارتباطات، خودروسازی، اتوماسیون صنعتی و فنی، پزشکی، صنایع الکترونیک روز به روز قوی تر شد تا جائیکه امروزه از ده شرکت پول ساز جهان بیش از نیمی از آنها را شرکت های الکترونیکی تشکیل می دهند. الکترونیک امروزه سریعترین راه توسعه کشورهای مختلف را شامل می شود. این مهم با مطالعه بروی روند سریع توسعه اقتصادی کشورهایی از قبیل کره جنوبی، تایوان، سنگاپور، مالزی و اخیرا چین قابل تشخیص می باشد.

بالطبع باگسترده شدن صنعت الکترونیک صنایع جانبی بسیاری نیز در کنار این صنعت متولد شده و رشد کردند که از عمده ترین آنها می توان از صنایع مونتاژ بردهای الکترونیکی و صنعت بردهای مدار چاپی نام برد، با توجه به رشد روز افزون صنایع الکترونیک تولید کنندگان به دلایل اقتصادی مجبور به انتقال اینگونه صنایع جانبی به کشورهای در حال توسعه گردیدند.

اکنون که توسعه بخش انفورماتیک و ارتباطات در باز داخلی به حدی رسیده است که امکان ایجاد صنایع الکترونیک در داخل وجود دارد بهترین فرصت برای ورود این نوع تکنولوژی به کشور است تا علاوه بر مونتاژ محصولات الکترونیکی وارداتی نظیر بردهای کامپیوتر، این امکان در اختیار صنعت گران داخلی قرار گیرد که با استفاده از امکانات این خط در محصولات تولیدی خود از تکنولوژی (نصب بر سطحی) استفاده نماید تا از مزایای فوق بهره مند گردند.

فرآیند تولید : برای مونتاژ قطعات با استفاده از تکنولوژی نصب سطوحی دو روش موجود است :

روش اول : در این روش بردها به صورت خام داخل دستگاه قطعه زن قرار میگیرند و توسط یک هد لوله در محل نصب هر قطعه مقداری مقداری چسب تزریق می شود در مرحله بعدی توسط هد اصلی دستگاه قطعات در محل خود نصب می گردند. پس از اتمام کار (پس از مدتی انبار شدن جهت خشک شدن چسب) بردها به مرحله مونتاژ دستی انتقال یافته و پس از نصب این قطعات، از داخل حوضچه قلع عبور خواهند کرد. قابل ذکر است که در این روش SMT در پایین برد و قطعات معمولی در بالای برد مونتاژ می گردد.

روش دوم : در این روش بردهای خام ابتدا در داخل دستگاه خمیر زن قرار میگیرند. در این دستگاه مقداری خمیر قلع در محل اتصالات هر یک از قطعات تزریق می گردد. در گام بعدی بردهای خمیر خورده به داخل دستگاه قطعه زن رفته و این دستگاه کلیه قطعات را در محل از پیش تعیین شده قرار میدهد پس از این مرحله بردها بلافاصله داخل یک اجاق از نوع مادون قرمز می روند که با ذوب شدن خمیر قلع در محل مورد نظر قطعات به روی برد لحیم می شوند. پس از این مرحله بردها به مرحله مونتاژ دستی می روند و قطعات دستی بر روی آنها نصب گردیده و بردها از حوضچه قلع عبور داده می شوند در این روش کلیه قطعات در بالای برد قرار خواهد گرفت.

خلاصه طرح :

– موضوع طرح : مونتاژ بردهای الکترونیکی

– نوع تولیدات و ظرفیت : بردهای الکترونیکی با ظرفیت ۷۵۰٫۰۰۰ برد در سال

– تعداد شاغلین : ۱۶

– مشخصات سرمایه گذاری طرح :

– سرمایه گذاری کل طرح : ۹۵۷۰

– سرمایه گذاری ثابت : ۸۹۰۰

– سرمایه در گردش : ۵۰۰

– درآمد سالیانه : ۷۵۰

– سود ویژه : ۲۵۲۹

– دوره بازگشت سرمایه : ۴۳ ماه

– نرخ بازدهی سرمایه : ۲۸%

 


قیمت فایل : ۲۰۰۰ تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : ۱۶

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.
۲,۰۰۰ تومان – خرید


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.