no-img
استار پروژه

طرح توجیهی تولید فریم (قاب) عینک – استار پروژه


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

PDF
طرح توجیهی تولید فریم (قاب) عینک
pdf
دسامبر 25, 2018
585 کیلوبایت
55 صفحه (pdf)
۳,۰۰۰ تومان
۳,۰۰۰ تومان – خرید

طرح توجیهی تولید فریم (قاب) عینک


طرح توجیهی تولید فریم (قاب) عینک

در قالب فرمت پی دی اف (PDF) غیرقابل ویرایش

 

قسمتی از متن طرح توجیهی :

مطالعات امکان سنجی، مطالعات کارشناسی است که قبل از اجرای طرح های سرمایه گذاری اقتصادی انجام می گیرد. در این مطالعات از نگاه بازار، فنی و مالی و اقتصادی طرح مورد بررسی و آنالیز قرار گرفته و نتایج حاصل از آن به عنوان مبنایی برای تصمیم گیری سرمایه گذاران مورد استفاده قرار می گیرد.

گزارش حاضر مطالعات امکان سنجی مقدماتی طرح تولید فریم عینک می باشد. این مطالعات در قالب متدولوژی مطالعات امکان سنجی تهیه گردیده است و مطابق متدولوژی فوق، ابتدا محصول مورد مطالعه به طور دقیق معرفی شده و سپس بررسی های لازم روی بازار آن صورت خواهد گرفت و در ادامه مطالعات فنی در خصوص چگونگی تولید و امکانات سخت و نرم افزاری مورد نیاز نیز شناسایی شده و در نهایت ظرفیت های اقتصادی و حجم سرمایه گذاری مورد نیاز برای اجرای طرح برآورد و ارائه خواهد شد تا با استفاده از آن سرمایه گذاران و علاقه مندان محترم بتوانند کلیه اطلاعات مورد نیاز را کسب و در جهت انجام سرمایه گذاری اقتصادی با دید باز و مسیر شفاف اقدام نمایند.

به نظر می رسد در زمان مصری ها، یونانی ها و رومی های باستان هیچ گونه وسیله کمک بینایی وجود نداشته است این نظر از روی نامه یک فرد رومی که صد سال پیش از میلاد نوشته شده و در آن تاکید دارد او بخاطر سن زیادش و اینکه دیگر نمی تواند مطالعه کند و برای اینکار باید به بردگانش متکی باشد استعفا می دهد تایید می گردد. مشهوری است که تراژدی نویس رومی (Seneca) سنکا که در سال چهارم پیش از میلاد می زیسته است کتابها را با نگاه کردن از طریق یک کره شیشه ای پر آب که باعث بزرگنمایی می شده مطالعه می کرده است (Nero) نرو از یک زمرد که آنرا نزدیک چشمش نگه می داشته است برای تماشای جنگ گلادیاتورها استفاده می کرده است البته این دلیل کافی برای این نیست که بگوییم رومی ها از خواص لنزها اطلاعی داشته اند زیرا این احتمال وجود دارد که نرو از زمرد بخاطر رنگ سبز آن که باعث کاهش نور خورشید می شود استفاده می کرده است.

Plomy اصول کلی بزرگنمایی را شرح داده ولی لنزهایی که در آن موقع وجود داشته است برای بزرگنمایی مناسب نبوده است قدیمی ترین لنز شناخته شده در خرابه های Nineveh باستانی کشف شده که از کریستال های سنگی جلا داده شده ساخته شده است و قطر آن یک و نیم اینچ می باشد. اریستوفان در کتاب ابرها از یک شیشه نام می برد که برای ایجاد سوراخ هایی در پوست خشک حیوانات بکار برده می شده است و همچنین استفاده از شیشه های سوزان را برای پاک کردن نوشته از روی قرص موم ذکر می کند طبق اظهار Pliny پزشکان آنرا برای سوزاندن زخم ها استفاده می کرده اند. در حدود سال صدم بعد از میلاد سنگ مخصوص مطالعه یا آنچه که ما آنرا به عنوان شیشه بزرگنمایی کننده می شناسیم پدیدار شد این وسیله در واقع قطعه ای از یک کره شیشه ای بود که در مقابل متن مورد مطالعه قرار داده می شد تا حروف را بزرگ نماید این وسیله راهبان پیر را قادر به مطالعه می ساخت و احتمالا این نخستین وسیله کمک بینایی بوده است.

ونیزیها یاد گرفتند که شیشه را برای ساختن این وسیله تولید نمایند و بعدها نیز لنزهایی را که به جای قرار گرفتن بر روی متن مورد مطالعه در یک فریم در مقابل چشم جای می گرفت. بعضی وقتها گفته می شود که چینیها عینک را دوهزار سال قبل ساخته اند ولی ظاهرا آنها تنها از این وسیله برای مراقبت از چشم هایشان در برابر نیروهای شیطانی استفاده می کرده اند در سال ۱۲۶۸ Roger Bacon فیلسوف انگلیسvی در کتاب Opus Majus نوشت : اگر کسی حرف یا اشیاء ریز را از طریق یک کریستال یا شیشه یا ماده شفاف دیگر نگاه کند و آن شیئی شبیه قطعه تحتانی یک کره باشد در حالیکه طرف محدب آن بطرف چشم باشد او خواهد توانست حروف را بهتر ببیند و حروف بزرگتر بنظر خواهد آمد. بنابراین چنین وسیله ای می تواند برای همه مفید باشد و آنهایی که چشمانشان ضعیف تر می باشد خواهند توانست حروف را بهتر ببینند حتی اگر حروف خیلی کوچک باشند.

خلاصه طرح :

نام محصول : فریم (قاب) عینک

ویژگی محصول یا طرح : جایگزینی واردات

ظرفیت پیشنهادی طرح : ۲۰۰ هزار عدد

موارد کاربرد : ساخت عینک

مواد اولیه اصلی : پلیمر نیترات سلولز

محل تامین مواد اولیه : داخل کشور

کمبود محصول : در سال ۱۳۹۵ : ۳۶۵۷ هزار عدد

اشتغال زایی : ۴۰ نفر

زمین مورد نیاز : ۲۵۰۰ متر مربع

زیر بنا :

– تولیدی : ۵۰۰ متر مربع

– اداری و سایر : ۳۰۰ متر مربع

– انبار : ۲۰۰ متر مربع

میزان مصرف سالانه یوتولیتی :

– آب : ۱۵۰۰ متر مکعب

– برق : ۳۰۰ کیلو وات

– گاز : ۷۰۰۰۰ متر مکعب

سرمایه ثابت :

– ارزی : – دلار

– ریالی : ۷۴۳۵ میلیون ریال

– مجموع : ۷۴۳۵ میلیون ریال

سرمایه در گردش : ۲۲۴۴ میلیون ریال

میزان واردات محصول مشابه در سه سال گذشته : ۳۹۴۲ هزار عدد متوسط سالانه

پیش بینی صادرات محصول سالانه : – میلیون ریال

نقطه سربه سر تقریبی : ۲۱ درصد

پیشنهاد محل اجرای طرح : شهرستان یاسوج

 


قیمت فایل : ۳۰۰۰ تومان – فرمت : pdf (غیرقابل ویرایش) – صفحات : ۵۵

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.
۳,۰۰۰ تومان – خرید


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.