no-img
استار پروژه

طرح توجیهی تولید شاسی خودرو – استار پروژه


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
طرح توجیهی تولید شاسی خودرو
doc
آگوست 3, 2019
1 مگابایت
80 صفحه (word)
۳,۰۰۰ تومان
۳,۰۰۰ تومان – خرید

طرح توجیهی تولید شاسی خودرو


طرح توجیهی تولید شاسی خودرو

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

 

قسمتی از متن طرح توجیهی :

شاسی خودرو در تولید انواع خودروها و همچنین در بازار خدمات پس از فروش آن دارای کاربرد است. این مجموعه به عنوان به عنوان یکی از قسمت های اصلی هر خودرو محسوب می گردد و هر خودرو از شاسی مخصوص به خود برخوردار می باشد. البته باید گفت که در مورد بسیاری از خودروهای سواری، شاسی به صورت سر خود با اتاق خودرو ساخته شده و لذا این خودرو ها فاقد شاسی مستقل می باشد. لیکن در مورد خودروها کار مانند وانت، کامیونت، کامیون، اتوبوس و غیره شاسی به صورت کامل وجود داشته و سایر مجموعه های خودرو روی آن سوار می گردند. در حال حاضر نیاز کشور از طریق تولید داخل و واردات تامین می گردد و پیش بینی می شود با اجرای طرح حاضر و طرح های مشابه، کشور به طور کامل از واردات بی نیاز گردد. البته بخشی از تولیدات طرح نیز برای صادرات در نظر گرفته شده است. مواد اولیه و همچنین قطعات نیم ساخته مورد نیاز طرح به طور کامل از داخل کشور قابل تامین است. در مورد ماشین آلات تولید نیز باید گفت که کلیه این ماشین آلات از داخل کشور تامین خواهد گردید. طرح نیاز به خرید تکنولوژی نداشته و توسط افراد متجرب قابل اجرا می باشد. حداقل ظرفیت اقتصادی اجرای ۱۰۰۰۰ دستگاه در سال است که تحت آن سرمایه ثابت طرح معادل ۹۰۳۲ میلیون ریال و سرمایه در گردش معادل ۲۴۱۵۰ میلیون ریال می باشد که تحت این شرایط اجرای طرح توجیه پذیر خواهد بود. مجموع فروش سالانه طرح در ظرفیت کامل معادل ۸۴۰۰۰ میلیون ریال می باشد که تحت آن سود ناخالصی معادل ۱۱۳۴۰ میلیون ریال برای مجری طرح بوجود می آورد. شاسی در اصل یک چهار ضلعی است و از فولاد سخت به شکل ناودانی ساخته می شود که قسمتهایی مثل موتور، سیستم انتقال قدرت، سیستم فنربندی و سیستم ترمز و فرمان روی آن نصب می شود، مانند بسیاری از اتومبیلهای سواری قدیمی و خودروهایی مثل جیپ و کامیون و اتوبوس ها را می توان نام برد.

خلاصه طرح :

عنوان : طرح تولید شاسی خودرو

ظرفیت طرح : ۱۰۰۰۰ دستگاه

مواد اولیه اصلی : فولاد

محل تامین مواد اولیه : داخل کشور

پیشنهاد محل اجرای طرح : اولویت یک : یکی از شهر های صنعتی استان تهران . اولویت دوم : استان مرکزی، خوزستان، خراسان رضوی، سمنان و آذربایجان شرقی

موارد استفاده و کاربرد محصول : انواع خودرو

بررسی بازار :

متوسط قیمت در بازار : ۳۷۰۰۰۰۰ تا ۴۲۰۰۰۰۰۰ ریال بر حسب نوع خودرو

وضعیت بازار در آینده : مازاد تولید وجود خواهد داشت

پتانسیل صادرات : وجود دارد

تعداد تولید کننده فعلی داخلی : ۳۲ واحد صنعتی

مباحث اقتصادی طرح :

میزان اشتغال زائی طرح : ۲۵ نفر

تعداد روزهای کاری : ۲۷۵ روز

مساحت زمین : ۲۰۰۰ متر مربع

فروش سالیانه : ۸۴۰۰۰ میلیون ریال

سرمایه ثابت : ۹۰۳۲ میلیون ریال

سرمایه در گردش : ۲۴۱۵۰ میلیون

سرمایه کل : ۳۳۱۸۲ میلیون ریال

سود ناخالص سالیانه : ۱۱۳۴۰ میلیون ریال


قیمت فایل : ۳۰۰۰ تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : ۸۰

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.
۳,۰۰۰ تومان – خرید


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.