no-img
استار پروژه

طرح توجیهی تولید روغن زیره – استار پروژه


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

PDF
طرح توجیهی تولید روغن زیره
pdf
می 30, 2019
337 کیلوبایت
43 صفحه (pdf)
۳,۰۰۰ تومان
۳,۰۰۰ تومان – خرید

طرح توجیهی تولید روغن زیره


طرح توجیهی تولید روغن زیره

در قالب فرمت پی دی اف (PDF) غیرقابل ویرایش

 

قسمتی از متن طرح توجیهی :

زیره گیاهی است یکساله کوچک و علفی که ارتفاع آن ۶۰ سانتیمتر است ریشه آن دراز و باریک برنگ سفید، ساقه آن راست و برگهایش به شکل نوار باریک و نخی شکل و برنگ سبز می باشد. گلهای زیره سفید یا صورتی بصورت چتری در انتهای ساقه ظاهر می شود. این گیاه به طور وحشی در مناطق مدیترانه می روید. زیره برگ های زرد تیره، سبز و خاکستری وجود دارد. در گویش محلی طبس به آن کرابیه می گویند.

چون زیره سبز و گیاهی مدیترانه ای است، لذا در طول رویش به حرارت مناسب و نور کافی نیاز دارد مقدار اسانس گیاهان که در مناطق گرم با نور فراوان می رویند بیش از مناطق دیگر است. این گیاه در مرحله گل دهی و تشکیل میوه به رطوبت کمتری نیاز دارد. خاک های با بافت متوسط و خاک های لوم شنی، خاکهای مناسبی برای تولید زیره سبز هستند. کشت در خاک های سبک شنی و تهی از مواد و عناصر غذایی مناسب نیست چون این خاک ها شرایط را برای ابتلای گیاهان به بیماری های قارچی آماده می کنند PH. خاک برای کشت زیره سبز ۴/۵ تا ۸/۲ مناسب است.

از تناوب کاشت زیره با گیاهان تیره جعفری باید خودداری نمود. زیرا زیره سبز به بیماریهای قارچی بسیار حساس بوده و بیماریهای گیاهان تیره جعفری کم و بیش مشابه هستند. تکثیر گیاه توسط بذر صورت می گیرد. تاریخ کشت به شرایط اقلیمی محل رویش بستگی دارد. بطوریکه در مناطق معتدل یک محصول پائیزه در مناطق سرد به صورت یک محصول بهاره کشت می شود اواسط پاییز (آبان ماه) زمان مناسبی برای کشت پائیزه است. در حالیکه کشت بهاره در اسفند انجام میگیرد. اگر زیره سبز ردیفی کشت شود، فاصله ردیف ها ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر مناسب است. هر هکتار زمین به ۱۲ تا ۱۵ کیلوگرم بذر با کیفیت نیاز دارد. عمق بذر به تناسب بافت خاک بین ۱/۵ تا ۲ سانتی متر مناسب است. پس از کشت از انجام هر گونه عملی که سبب جا به جایی بذر شود باید خودداری نمود.

خلاصه طرح :

نام محصول : روغن زیره

ظرفیت پیشنهادی طرح : ۲۰۰۰

مواد اولیه : ۹۰۰۰

اشتغال زایی : ۱۶

زمین مورد نیاز (مترمربع) : ۴۰۰۰

زیربنا :

– اداری : ۳۰۰

– سالن تولید : ۸۰۰

– انبار مواد اولیه : ۵۰۰

– انبار محصول : ۷۵۰

– آشبزخانه : ۱۰۰

– رخت کن و نماز خانه : ۵۰

– سرویس ها : ۳۰

– ساختتمان نگهبانی : ۳۰

سرمایه ثابت : ۷۵۰۰

سرمایه درگردش : ۵۵۰۰

مصرف سالانه آب : ۴۰۰

مصرف سالالنه برق (کیلو وات بر ساعت) : ۱۲۵۰

مصرف سالانه سوخت : ۱۸۰۰۰

محل پیشنهادی برای احداث طرح : خراسان رضوی – کرمان

 


قیمت فایل : ۳۰۰۰ تومان – فرمت : pdf (غیرقابل ویرایش) – صفحات : ۴۳

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.
۳,۰۰۰ تومان – خرید


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.