no-img
استار پروژه

طرح توجیهی تولید دارو های گیاهی (پماد کاپسی کوم و قرص آنتوم ) – استار پروژه


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
طرح توجیهی تولید دارو های گیاهی (پماد کاپسی کوم و قرص آنتوم )
doc
سپتامبر 13, 2016
21 کیلوبایت
14 صفحه (word)
۲,۰۰۰ تومان
۲,۰۰۰ تومان – خرید

طرح توجیهی تولید دارو های گیاهی (پماد کاپسی کوم و قرص آنتوم )


طرح توجیهی تولید دارو های گیاهی (پماد کاپسی کوم و قرص آنتوم ) با ظرفیت 270 هزار تیوپ پماد و 3 میلیون عدد قرص در سال

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش


9411NS8yMy8yMDE1IDEyOjAwOjAwIEFNMzM2

طرح توجیهی تولید دارو های گیاهی (پماد کاپسی کوم و قرص آنتوم )

Plan the production of herbal medicines ( ointment and tablets Kappes Kum anethum )

توضیحی مختصر :

استفاده از داروهای مختلف در زندگی روزمره انسانها امری اجتناب ناپذير است، وقتی كه بيماری به وجود می آيد جهت رفع آن نياز به استفاده از دارو احساس می شود. در گذشته كه هنوز علم طب مجهز به تكنولوژيهای جديد نشده بود، پزشكان جهت رفع درد بيماران و بهبود آنان از گياهان استفاده می نمودند، گياهانی كه دارای مواد مؤثره بودند شناسايی و گردآوری و به عنوان گياهان دارويی شناخته شدند. به مرور زمان با تكامل علم شيمی مواد مؤثره اين گياهان مشخص و تجزيه گرديد و در لابراتوراهای داروسازی مواد مؤثره مشابه به صورت شيميايی ساخته شدند و به اين ترتيب داروهای شيميايی كه می تونستند در حجم وسيع‌ تر و به صورت راحت‌ تری توليد شوند، جايگزين بسياری از گياهان گرديدند. امروزه عقيده بسياری بر اين نكته معطوف گرديده كه استفاده از داروهای شيميايی میتواند دارای عوارض جانبی باشد و لذا بهتر است تا دوباره از گياهان جهت كنترل بيماريها استفاده نمود، منتها اين بار اين تفاوت وجود خواهد داشت كه با پيشرفت علم میتوان دزهای مورد لزوم و كنترل شده را در داروهای گياهی توليد شده وارد نمود. در هرصورت وجود فلورهاي طبيعي مناطق مختلف مي‌تواند انگيزه مناسبي براي ايجاد كارخانه هاي توليد گياهان دارويي باشد كه در كنار دانش فني و تخصص لازم موجب به وجود آمدن اشتغال، كاهش خروج ارز از كشور و در نهايت حصول سود و حتی ارزآوری خواهد شد.
توجيه فنی:
جهت ساخت كپسول آنتوم و پماد كاپسی كوم معمولا ماده موثره گياهی در تركيبی با موادی چون وازلين، لانولين، نشاسته و لوبريكنه قرار خواهد گرفت. در تهيه پماد مواد مورد لزوم به صورت خمير در آمده و پس از همزنی كامل و همژنيزه شدن با دستگاه پماد پركن وارد تيوپهای پماد می شوند در تهيه قرص ها نيز مواد مورد لزوم پس از مخلوط شدن، خشک شده و به صورت قرص در لوله های مخصوص پر می شوند. دستگاهها و ماشين‌ آلات خط توليد پماد و قرص دارای تكنولوژی پيچيده ای نمی باشند و كليه ماشين‌ آلات خط توليد در داخل كشور قابل ساخت بوده و نياز به خروج ارز جهت خريد آنها نمی باشد.

خلاصه طرح :

موضوع طرح : توليد دارو های گياهی
ظرفيت : 270 هزار تيوپ پماد و 3 ميليون عدد قرص در سال
مجوز های لازم : اعلاميه تاسيس
سرمايه گذاری كـل : 1370 ميليون ريال
سهم آورده متقاضی : 170 ميليون ريال
سهم تسهيلات : 1200 ميليون ريال
دوره بازگشـت سرمايه : 7/2 سال (معادل 32 ماه)
سود ويژه : 85/466  ميليون ريال
ميزان اشتغالزايی : بيست نفر

 


قیمت فایل : 2000 تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : 14

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.
۲,۰۰۰ تومان – خرید


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.