no-img
استار پروژه

طرح توجیهی تولید آجر پرلیتی – استار پروژه


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

PDF
طرح توجیهی تولید آجر پرلیتی
pdf
ژوئن 25, 2019
871 کیلوبایت
63 صفحه (pdf)
۲,۰۰۰ تومان
۲,۰۰۰ تومان – خرید

طرح توجیهی تولید آجر پرلیتی


طرح توجیهی تولید آجر پرلیتی

در قالب فرمت پی دی اف (PDF) غیر قابل ویرایش

 

قسمتی از متن طرح توجیهی :

از مهمترین کاربرد های پرلیت فرآوری شده می توان در مصالح ساختمانی به صورت قطعات پیش ساخته و آجر پرلیتی، پلاسترهای معمولی ساختمان، عایق های پرکننده، آجرهای عایق صدا و … می باشد. از جمله قطعات پیش ساخته از پرلیت می توان به آجر پرلیتی، پلاسترهای پرلیتی و پوشش های پرلیتی نام برد. آجرهای پرلیتی برای عایق سازی ساختمان ها در برابر صدا بکار میروند. امروزه یکی از علل افزایش مصرف پرلیت، عایق سازی صوتی ساختمان ها توسط پرلیت می باشد. در احداث ساختمان ها به منظور جلوگیری از انتقال صدا بایستی موارد زیر مورد توجه قرار گیرد.

۱– انتقال صدا در ساختمان ها کم باشد. ۲– انتقال صدا بین کف و طبقات کم باشد ۳- انتقال صدا به هنگام رفت و آمد افراد در پله های ساختمان کاهش یابد. آجرها و کاشی های عایق صدای تولید شده از این نوع جهت کنترل انعکاس صدا در محیط های بسته نظیر ادارات، مدارس، بیمارستان ها، سالن های تئاتر و سایر اماکن حساس به صدا مورد استفاده قرار می گیرد. و کارایی عایق صوتی این مواد بستگی به ساختار آنها یعنی ضخامت آجر و وجود حبابهای هوا در داخل آنها دارد. در این موارد ضریب کاهش صدا (NRC) مهم است که اگر ۸۵% باشد (یعنی ۸۵ درصد صدا جذب می شود) در بعضی فرکانس ها انرژی صوتی تبدیل به حرارتی شده و حذف می گردد. کاشی های عایق صدا اغلب، سبک وزن، با دوام و مقاوم در مقابل حریق هستند. پرلیت مصرفی در کاشی های عایق صدا با مخلوطی از بنتونیت و کائولن و در حقیقت با پوشش سرامیک متصل و پخته می شوند. پرلیت را می توان به نسبت های مختلف با سیمان مخلوط کرد و از آن قطعه های سبک وزن تهیه کرد. ملات پرلیت از ملات سیمان سبکتر، هدایت گرمایی آن کم و جذب صدای آن بیشتر است. پرلیت از حفرات میکروسکوپی تشکیل شده است و از نظر شیمیایی خنثی بوده و در برابر حمله موریانه و جانوران موذی مقاوم است. علاوه بر این با توجه به خصوصیات دیگر از آن یک عایق و مصالح ساختمانی سبک ساخته شده است (ملات و گچ، عایق کاری زیر سقف، پوشش دودکش، آجر نسوز، عایق کردن لوله و … ) به علت چگالی کم پرلیت (در مقایسه با سنگ های خورد شده) پرلیت منبسط شده در گچکاری دیوار سبب کاهش انقباض، وزن و افزایش مقومت در برابر آتش و خاصیت عایق بودن آن می شود معمولا پرلیت به دلیل داشتن خواصی نظیر چگالی پایین، خاصیت نارسانایی حرارتی و صوتی، مقاومت در برابر حریق و رطوبت در ساختمان سازی استفاده می شود. و در اغلب موارد پس از مخلوط شدن با سایر مواد به مصرف می رسد. کاربرد بیشتر محصولات پرلیتی در سقف ها، دیوارها، پشت بام ها، کف ساختمان ها، پی ونماها و عمده ترین مصرف پرلیت در ساختمان سازی مربوط به قطعات پیش ساخنه می باشد انواع خاصی از ورق های سنگی تولید شده در آمریکا پرلیت مصرف می کنند تا اینکه مقاومت بهتری در مقابل ضربه و شکستگی و سوراخ شدگی در جاهایی که بیشترین مصرف را دارند مثل دیوار راهروها داشته باشند. این قطعات از نظر غیر قابل احتراق بودن در سطح قطعات دیواره گچی می باشند. تقریبا ۱۰ درصد وزنی پرلیت منبسط شده در تولید این نوع محصولات به کار برده می شود.

خلاصه طرح :

نام محصول : آجر پرلیتی

موارد کاربرد : مصالح ساختمانی

ظرفیت پیشنهادی طرح (قالب) : ۳۰۰۰۰۰۰۰

عمده مواد اولیه مصرفی : پرلیت، خاک رس

میزان مصرف سالیانه مواد اولیه (تن) : ۳۸۰۰۰

کمبود مصرف محصول (سال ۱۳۹۰) برحسب تن : ۱۴۵

اشتغال زایی (نفر) : ۷۶

سرمایه گذاری ثابت طرح :

– ارزی (یورو) :  —

– ریالی (میلیون ریال) : ۱۰۲۲۳

– مجموع (میلیون ریال) : ۱۰۲۲۳

سرمایه در گردش طرح :

– ارزی (یورو) : —

– ریالی (میلیون ریال) : ۵۰۹۴

– مجموع (میلیون ریال) : ۵۰۹۴

زمین مورد نیاز (مترمربع) : ۳۱۰۰

زیربنا :

– تولیدی (مترمربع) : ۱۰۰۰

– انبار (مترمربع) : ۱۰۰۰

– خدماتی (مترمربع) : ۱۰۰

هزینه سالیانه آب، برق و گاز :

– آب (میلیون ریال) : ۱۱

– برق (میلیون ریال) : ۴۴۴

–  سوخت (میلیون ریال) : ۳۰

محل های پیشنهادی برای احداث واحد صنعتی : استان های آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل، خراسان، یزد


قیمت فایل : ۲۰۰۰ تومان – فرمت : pdf (غیرقابل ویرایش) – صفحات : ۶۳

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.
۲,۰۰۰ تومان – خرید


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.