no-img
استار پروژه

دانلود گزارش کارآموزی بهداشت حرفه ای در کارخانه سیمان – استار پروژه


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
دانلود گزارش کارآموزی بهداشت حرفه ای در کارخانه سیمان
doc
آگوست 12, 2017
2.39 مگابایت
154 صفحه (word)

دانلود گزارش کارآموزی بهداشت حرفه ای در کارخانه سیمان


دانلود گزارش کارآموزی بهداشت حرفه ای در کارخانه سیمان

تمامی حقوق این فایل مربوط به ناشر آن می باشد.

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش


دانلود گزارش کارآموزی بهداشت حرفه ای در کارخانه سیمان

دانلود گزارش کارآموزی بهداشت حرفه ای در کارخانه سیمان

Download the Professional Health Practitioner Report at the Cement Factory

قسمتی از گزارش کارآموزی :

در سیر تاریخ تکامل زندگی بشری وضع کار همراه با سایر شئون انسانی همواره در تغییر بوده و تغییر ابزار کار در این تحول نقش اساسی بر عهده داشته است. در دوره هایی که زندگی بشر از شکار و صید و یا کشاورزی تأمین می شده به علت سادگی ابزار،عوارض وابسته به شغل ناچیز بوده است و در اکثر موارد از چند خراش یا زخم ساده تا حداکثر شکستگی اعضا تجاوز نمی کرده است.
تا قرون اخیرهم که ابزار کار با نیروی عضلات انسان و یا به کمک حیوانات به کار می افتاده مخاطرات کار چندان زیاد نبوده و مسائل مربوط به شغل چندان مورد توجه قرار نگرفته و تا قرن شانزدهم میلادی در کتب طبی به بهداشت شغلی و ارتباط بیماری های مختلف با شغل افراد اشاره قابل توجهی نشده است.از سال 1700میلادی به بعد بویژه با پیدایش انقلاب صنعتی در اروپا و گسترش استفاده از ابزار جدید و بخصوص استفاده از قوه بخار و کاربرد مواد گوناگون در صنعت، وضع کار و کارگری در ممالک اروپایی به ویژه انگلستان تغییر فاحشی نموده و علاوه بر مسائل مربوط به بهداشت شغلی مسائل حقوقی و اجتماعی کارگران به نحو بی سابقه ای مورد توجه قرار گرفت که به عنوان نمونه می توان به وضع قانون کار در انگلستان در سال 1833 اشاره کرد.در قرن حاضر با توسعه علوم و صنایع و استفاده از ابزار ومواد گوناگون در صنعت و کشاورزی بر تعداد بیماریهای وابسته به شغل و سوانح ناشی از کار به نحو بی سابقه ای افزوده شده ودشواری های بسیاری چون تراکم جمعیت در کارگاه ها، کار با  وسایل سنگین و اشتغال در محیط های نامناسب مانند کار در ارتفاعات و یا در اعماق دریا یا عوارض ناشی از سموم صنعتی که علاوه بر کارگران، جامعه را نیز می تواند آلوده سازد، مسائل روز افزون بسیاری را به وجود آورده و موجب توجه هر چه بیشتر ملتها به بهداشت شغلی گردیده است.

سیمان :
سیمان گردی است نرم، جاذب آب و چسباننده خرده سنگ که اساسا مرکب است از ترکیبات پخته شده اکسید سیلیکون، اکسید آلومینیوم و اکسید آهن. ملات این گرد قادر است به مرور در مجاورت هوا یا در زیر آب سخت شده و در زیر آب ضمن داشتن ثبات حجم مقاومت خود را نیز حفظ نموده و در فاصله 28 روز در زیر آب ماندن دارای حداقل مقاومت 25 نیوتون بر میلیمتر مربع می باشد.
ریشه کلمه سیمان :
در رم قدیم مخلوطی از خرد هسنگ وآهک پخته درست می کردند که از ترکیب این مخلوط با آب، بتن حاصل می گردد و از این بتن برای کارهای ساختمانی استفاده می شد. این نوع ساختمانها راOpus caementitum می نامیدند. به  مرور کلمه Cementum به مخلوط های مورد استفاده در این نوع ساختمان اطلاق گردید. منظور از cementum نوع خاصی خرده سنگ بود که وقتی پودر آنها با آهک مخلوط می گردید دارای خاصیت هیدرولیکی بیشتر و به مرور در مجاورت هوا و در زیر آب سخت می گردید و دارای مقاومت قابل توجهی می شد. این خرده سنگ ها یا از باقی مانده آتشفشان (خاکستر آتشفشانی) بودند. و یا از خرده آجرهای کوره آجرپزی.
مشخصات شیمیایی و فیزیکی سیمان :
با توجه به تعریفی که درباره سیمان گفته شد و با توجه به انتظاراتی که از جنبه فیزیکی و کاربردی از سیمان و بتون حاصله مورد نیاز است، ایجاب می گردد که انواع و اقسام سیمان ها با خصوصیات کاربردی متفاوت ساخته شود. به عنوان مثال سیمان نوع 1 یا سیمان معمولی دارای کاربرد در ساختمان سازی است. در ساختن سدهای عظیم و اسکله ها که در هر لحظه مورد تهاجم املاح موجود در آب می باشند مصرف سیمان نوع 1 مصلحت نیست و از این رو از سیمان مخصوص یا سیمان دارای مقاومت شیمیایی بالا استفاده می گردد. که این سیمان ها دارای مقاومت شیمیایی در برابر سولفات ها و مواد قلیایی موجود در آب و خاک می باشد.

فهرست :

 • تاریخچه و مواد اولیه
 • پروسه تولید
 • ایمنی در کارخانه سیمان کرمان
 • ایمنی دستگاهها و ماشین الات
 • ایمنی ساختمان کارخانه
 • ایمنی حریق
 • ایمنی برق در کارخانه
 • ایمنی فردی
 • بررسی عوامل فیزیکی موجود در کارخانه
 • صدا
 • روشنایی
 • تنش حرارتی
 • عوامل شیمیایی
 • بررسی ارگونومی (ارزیابی پوسچرکارگران)
 • منابع


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.