no-img
استار پروژه

اقدام پژوهی چگونه می توانم ناهنجاری های رفتاری دانش آموز طلاقم را كاهش يا از بين ببرم . – استار پروژه


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
اقدام پژوهی چگونه می توانم ناهنجاری های رفتاری دانش آموز طلاقم را كاهش يا از بين ببرم .
doc
آوریل 15, 2017
25 کیلوبایت
18 صفحه (word)
۳,۰۰۰ تومان
۳,۰۰۰ تومان – خرید

اقدام پژوهی چگونه می توانم ناهنجاری های رفتاری دانش آموز طلاقم را كاهش يا از بين ببرم .


اقدام پژوهی چگونه می توانم ناهنجاری های رفتاری دانش آموز طلاقم را كاهش يا از بين ببرم .

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش


اقدام پژوهی چگونه می توانم ناهنجاری های رفتاری دانش آموز طلاقم را كاهش يا از بين ببرم .

اقدام پژوهی چگونه می توانم ناهنجاری های رفتاری دانش آموز طلاقم را كاهش يا از بين ببرم .

How do student behavioral action to reduce or eliminate my divorce

توضیحی مختصر :

چكيده :
سالهاست كه در مدرسه ی ابتدایی مشغول به تدريس هستم. متأسفانه در اين مدت با شاگردان مشكل دار بسياری مواجه بودم و هر سال با تجربه بيش از قبل سعی در رفع يا كاهش آن نموده ام . امسال هم مثل هر سال از بين 36 نفر دانش آموزم حدود ده نفر آن ها  دارای مشكل ضعيف يا حاد بودند كه در پی رفع نسبی هر يک برآمدم . شرح يكی از موارد به اين صورت بود . مريم دختری بی نظم و حواس پرتی بود كه با انجام حركات ناشی باعث اذیت و آزار ديگران بود. من پس از مشاهده و مصاحبه با ديگران متوجه از هم گسيختگی خانواده و محيط زندگی او شدم و با صحبت با مادر و نامادری او و ديگران در پی رفع ناامنی و ترس و اختلالات رفتاری و اخلاقی او بر آمدم . پس از مطالعه و بررسی و همفكری با همكاران و ديگران و در پيش گرفتن روش های مناسب موفق به كاهش اختلالات رفتاری و اخلاقی او شدم .
مقدمه :
خانواده اولين پايه گذار شخصیت و ارزش های فكری است كه نقش مهمی در تعيين سرنوشت ، سبک و خط مشی آينده ی فرد دارد. هيچ كس در خانواده از تأثيرات نامطلوب طلاق گريزی ندارد. طلاق و جدايی والدين پديده ای ناخوشايند و نامطلوب است كه غالباً پس از يک دوره كشمكش و درگيری های شديد خانوادگی به وقوع می پيوندد. علاوه بر فشارهای روانی كه در پی كشمكش های فزاينده ی والدين طلاق بر كودک تحميل می گردد ، فشارهای روانی ديگری نيز به عنوان پيامد های جانبی طلاق وجود دارد كه گاه مجموع اين فشارها می تواند كودک را به مرز بيماری های اعصاب و روان، ناهنجاری های رفتاری ، ناسازگاری های اجتماعی و عاطفی نيز بكشاند. اولين سال های طلاق پرتنش ترين سال برای والدين است ، زيرا با بسياری از مشكلات تازه و دشواری های مربوط به امورمالی و خانوادگی مواجه اند. اكثر اوقات در چنين شرايطی خود پنداره ی والدين دچار تزلزل می شود و احساس اضطراب ، افسردگی ، خشم ،  طردشدگی و ناتوانی و بی كفايتی در برقراری روابط پر معنا به وجود می آيد . اين احساسات همانند امواجی حريم روانی و عاطفی كودک را متأثر می سازد و كودک علاوه بر شرايط جديد والدين، ناچار به تحمل پديده های جانبی طلاق نيز خواهد بود.
كودكان 7 تا 10 ساله ، روش های دفاع ، تأثير و برداشت متفاوتی نشان می دهند. اين كودكان با انكار و رويا، به مقابله با اين پديده بر می خيزند ، درد می كشند و غم فراوان خود را آشكار می كنند.
بعضی از كودكان خود را باعث و بانی طلاق والدين می دانند و چون در خانواده صحبتی در اين رابطه نمی شود ، كودک روز به روز درتخيلات و هم آميز فرو می رود و اين ترس و نگرانی و نااميدی خود را با شب اداری يا دروغ گفتن و اذیت و آزار ديگران و ترس های واهی و … نشان می دهد . يكی ديگر از عوامل روانی كه باعث دروغ گفتن كودک می شود ، احساس تحقير است ، بخصوص اگر در مدرسه و خانواده مورد نكوهش و سرزنش متعدد قرار بگيرد ، اين حالت با شدت بيشتری بروز می كند. كودكی كه مورد تحقير و اهانت واقع شود و به شخصيتش ضربه وارد آمده است ، تلاش می كند تا از هر راهی كه می تواند ، خود را نشان بدهد ، كاری كند كه اعضای خانواده و احيانأ كسانی ديگر ، به وی توجه كنند ، او را به حساب بياورند و به شخصيتش اعتراف كنند . يكی ديگر از علل دروغ گويی اطفال ترس از مجازات هاست . بديعی است هر قدر مجازات خشن تر باشد ، ترس زياد تر و اصرار كودک در دروغ بيشتری خواهد شد . يكی از مهمترين عوامل پرورش فطرت راستگویی در كودكان ، محبت خانواده است . جایی كه پدران و مادران راستگو هستند و پيرامون دروغ و خلاف حقيقت نمی گردد، طفل طبعاً به راه درستی می رود و راستگو بار می آيد و به آسانی می تواند موانعی را كه به فراوانی در سر راهش پيدا می شوند ، بر طرف كند . برعكس ، جایی كه پدران و مادران خود دروغ می گويند و به اين خوی ناپسند معتاد هستند، قطعاً طفل با خلق ناپسند دروغگویی رشد می كند .بدون شک دانش آموزی كه در يک خانواده از هم گسيخته به سر می برد و اختلاف و مشاجرات والدين امنيت خاطر و سلامت عاطفی او را به هم می زند ، افت تحصيلی و كاهش علاقه به درس و مطالعه خواهد داشت . تجربه نشان داده است كه معلمان در آگاه كردن والدين و كنترل رفتار آنان ، نقش تعيين كننده ای ايفا می كند‌ و معلم حافظ اسرار دانش آموز است .

فهرست مطالب :

 • چگونه می توانم ناهنجاريهای رفتاری دانش آموز طلاقم را كاهش يا از بين ببرم
 • چكيده
 • مقدمه
 • بيان مسأله
 • توصيف وضع موجود
 • ب- معرفی آموزشگاه
 • ج – مورد مطالعه
 • شناسایی علت
 • گردآوری اطلاعات ( شواهد 1 )
 • پيشنهاد هایی برای ايجاد تغيير
 • انتخاب راه حل
 • چگونگی كاربرد راه حل : شواهد 2
 • نتيجه
 • منابع

قیمت فایل : 3000 تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : 18

 • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.
۳,۰۰۰ تومان – خرید


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.