no-img
استار پروژه

اقدام پژوهی چگونه می توانم مهارت انشا نویسی دانش آموزان را افزایش دهم | استار پروژه


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
اقدام پژوهی چگونه می توانم مهارت انشا نویسی دانش آموزان را افزایش دهم
doc
آوریل 16, 2017
19 کیلوبایت
20 صفحه (word)
۳,۰۰۰ تومان
۳,۰۰۰ تومان – خرید

اقدام پژوهی چگونه می توانم مهارت انشا نویسی دانش آموزان را افزایش دهم


اقدام پژوهی چگونه می توانم مهارت انشا نویسی دانش آموزان را افزایش دهم

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش


اقدام پژوهی چگونه می توانم مهارت انشانویسی دانش آموزان را افزایش دهم

اقدام پژوهی چگونه می توانم مهارت انشانویسی دانش آموزان را افزایش دهم

Action How can I improve my skills students Anshanvysy

توضیحی مختصر :

چکیده :
نوشتن فرصتی برای انديشيدن ، تجسم نمودن و به خاطر آوردن است . ديدگاه مشترک درباره ی نوشتن بدين قرار می باشد ، كه نوشتن برقراری ارتباط و انتقال اطلاعات و عقايد از طريق نظامی از نشانه های مكتوب است . در واقع نوشتن يک آفرينش و خلاقيت تام است كه در يک طرف آن خلق افكار و انديشه ها و در طرف ديگر نظم بخشی اين انديشه ها در قالب های زبانی مورد نظر قرار دارد . در اقدام پژوهی حاضر مشکلاتی که در نوشتن یک انشای مطلوب بر سر راه دانش آموزان کلاس دو پایه ی اول و دوم راهنمایی مدرسه راهنمایی کوثر شهرستان علی آباد کتول وجود داشت شناسایی گردید سپس با توصیف وضعیتی که دانش آموزان و معلم در آن قرار داشتند و گردآوری شواهد 1 مسئله شفاف سازی شده ، با  روش هایی گوناگون که با توجه به مشکلات متعدد نگارشی ، صرفی و نحوی دانش آموزان به کار گرفته شده بود تا حدود زیادی موانع برطرف و افق های جدیدی برابر چشم دانش آموزان برای نوشتن انشا باز گردید و این از بازخورد رفتار دانش آموزان و بررسی انشاهای آنان روشن گردید در نهایت یافته های زیر از این پروژه حاصل شد :
1- انجام فعاليت های گروهی باعث افزايش علاقه مندی دانش آموزان به درس و ايجاد رقابت سالم دربين آنها  می گردد .
2- به كار بردن لوازم و مواد آموزشی و استفاده ی مناسب از كتابخانه باعث عينی تر شدن مطالب و افزايش يادگيری می گردد .
3- انجام فعاليت های عملی در جريان آموزش علاوه بر تقويت رابطه ی عاطفی بين معلم و دانش آموزان كلاس را از حالت خسته كنندگی خارج كرده ، آن را ، هم برای معلم و هم برای دانش آموزان لذت بخش تر می نمايد .
مقدمه :
زبان نقش مهمی در برقراری ارتباط در جامعه دارد. عدم تسلط دانش آموزان به زبان رسمی كشور چه در بيان و چه در نوشتن ، به خصوص در مناطق دو زبانه ، انشا نويسی دانش آموزان را با مشكلاتی مواجه كرده است .
« سخن گفتن به فارسی برای كسانی كه اين زبان را از كودكی آموخته اند كار آسانی است، اما نوشتن به فارسی به اين آسانی نيست . قدرت نگارش صحيح ، نيازمند تمرين به منظور تبديل انديشه به كلمات درچارچوب ادبيات خاص هركشور است »
در نظام تعليم و تربيت كشور ما ، انشا نويسی سابقه ای ديرينه دارد ، در ادبيات قديم كلمه ی منشی به معنای انشا نويس، فراوان به کار رفته است و منشیان نقش عمده ای در مکتوب نمودن آثار ، به ویژه رسائل دیوانی داشته اند با این حال ، انشا به عنوان یک درس ، مقوله ی تازه ای است كه در آموزش و پرورش جديد باب تازه ای گشوده است و با انشا نويسی منشيان تفاوت بسياری دارد . انشا کلمه ای است عربی بر وزن « افعال » و در لغت به معنای ایجاد ، ابداع ، خلق ، پرورش و آفرینش است . و زبان آموزی به معنای مهارت در نوشتن مطلبی در مورد موضوعی مشخص است.

فهرست مطالب :

 • چکیده
 • واژه های کلیدی
 • مقدمه
 • گردآوری شواهد 1
 • تجزیه و تحلیل داده ها
 • راهكارهای اجرايی
 • گردآوری اطلاعات شواهد 2
 • پیشنهادات
 • نتيجه گيری
 • يافته های تحقيق
 • فهرست منابع

قیمت فایل : 3000 تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : 20

 • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.
۳,۰۰۰ تومان – خرید


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *