no-img
استار پروژه

اقدام پژوهی چگونه ترس سامان از آموزگار را برطرف کردم ؟ – استار پروژه


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
اقدام پژوهی چگونه ترس سامان از آموزگار را برطرف کردم ؟
doc
نوامبر 4, 2018
172 کیلوبایت
20 صفحه (word)
۲,۰۰۰ تومان
۲,۰۰۰ تومان – خرید

اقدام پژوهی چگونه ترس سامان از آموزگار را برطرف کردم ؟


اقدام پژوهی چگونه ترس سامان از آموزگار را برطرف کردم ؟

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

 

قسمتی از متن اقدام پژوهی :

مقدمه
از آنجا که می توان گفت نیروی انسانی سرمایه عظیمی است برای پیشرفت علم و فناوری در جهان ، اکثر کشورها از همان ابتدا ، کودکان خود را با روش های صحیح تعلیم و تربیت برای آینده آموزش می دهند. که هر گونه سهل انگاری در این مورد نه تنها باعث می شود که این نیروهای با ارزش تباه بشوند بلکه ممکن است که آموزش های ناصحیح ، آنها را به عاملی برای شکست و نابودی تبدیل کند . مسوولان کشوری ما (به خصوص نهاد آموزش و پرورش) هم به تبعیت از آنها سعی دارند تا آموزش صحیح را از همان دوران کودکی به فرزندان این مرز و بوم ارئه دهند تا اینکه هم برای خودشان ، هم برای جامعه و در وهله ی آخر هم برای کل جهان سودمند باشند. البته در این مسیر هم کار های زیادی انجام گرفته است . که نتیجه ی آن هم در جاه هایی که آموزش به خوبی داده شده است پیداست . اما متاسفانه دیده می شود که در بعضی موارد در بعضی نقاط از کشور آنگونه که باید به آموزش دانش آموزان توجه شود ، دقتی صورت نمی گیرد و باعث دلزدگی بسیاری از آنها از درس و مدرسه گشته است که نتایج زیان بار آنها ملموس و آشکار است . حال یکی از دلایلی که در مناطقی از سرزمین ما مانع از آموزش مفید و کار آمد می گردد ، ترس و هراس های نابجایی است که بیشتر در دانش آموزان دوره ی ابتدایی از آموزگاران و معلمان آنها وجود دارد . حالا که ما متوجه شده ایم که چنین مشکلی در جامعه ی ما وجود دارد هر کسی به نوبه خود وظیفه دارد تا در جهت هموار سازی این مشکل بزرگ دست به کار شود . ما هم وظیفه خود دانستیم که برای رفع یک چنین مشکلی که در یکی از مناطق کوچک کشورمان وجود دارد راه حلی پیدا کنیم . که حداقل ترس دروغین یک کودک مظلوم را برطرف سازد .

ترس چیست ؟
واکنشی است که در عوامل تهدید کننده فرد قدرت مقابله ی مستقیم با آن را ندارد. ترس در میان همه ی کودکان کم و بیش به صورت های مختلف به چشم می خورد و البته عامل تربیت، در خانه و مدرسه بسیار مؤثر است. یکی از ترس های خاص کودکان، ترس از مدرسه است که این ترس ، ترسی رایج ، اما اشتباه است؛ زیرا غالباً کودک ترسی از مدرسه ندارد بلکه به دلایلی از مدرسه رفتن امتناع می کند.(قائمی ، ۱۳۷۶،ص۵۶)
ترس درسنین ۳ الی ۱۱ سالگی در کوکان شدت می یابد ، هرچند در کودکان متفاوت است ولی در این سنین جنبه ی تعمیم ترس در کودکان به مراتب بیشتر از سنین دیگر است.
به طور کلی آقای برلوک لورا در کتاب روانشناسی رشد خود علل و عوامل ترس کودکان را به چهار دسته ی کلی تقسیم کرده است که عبارت اند از :
۱- ریشه های فطری ۲- عامل ذهنی ۳- عامل عاطفی ۴- عامل انظباطی
که به طور خلاصه توضیحاتی راجع به این عوامل در زیر آورده شده است :
۱- ریشه های فطری : انسان به دلیل میل به تداوم زندگی، خواستار حفظ و مراقبت خود از عوامل خطر و دور داشتن خویش از علل و عواملی است که به نظر او عامل مرگ و فنای اوست، پس او می‌ ترسد و همین ترس سبب حفظ بقای فرد است.
۲- عامل ذهنی : در مواردی، ترس ریشه در ذهنیت فرد دارد و به صورت اختلالات عصبی، عدم تعادل در بدن و پای‌ بندی به موهومات و یا خیالبافی ظاهر می‌شود. ترس کودکان نیز بیشتر زمینه ذهنی دارد مانند ترسیدن از تاریکی و یا ترس از حیوانات خانگی (مرغ و گربه).
۳- عامل عاطفی : علاقه و وابستگی شدید کودک به پدر، مادر، پرستار و یا معلم، سبب ترس از جدا شدن از آنهاست؛ چرا که جدایی را از دست دادن همیشگی آنها تلقی می‌کند و از طرف دیگر طرد کودک توسط والدین و یا سایر نزدیکان نیز سبب بروز و تقویت ترس وی می‌شود.
۴-عامل انضباطی : بخشی از ترس‌ های کودکان ناشی از اعمال برنامه سخت و خشن از سوی والدین و یا مربیان به خاطر مسایل انضباطی است.

فهرست مطالب :

 • چکیده
 • مقدمه
 • بیان مسئله
 • توصیف وضعیت موجود
 • گردآوری اطلاعات
 • گردآوری شواهد (۱)
 • تجزیه و تحلیل شواهد (۱)
 • اجرای راه حل ها
 • مقایسه راه حل ها
 • گردآوری اطلاعات شواهد (۲)
 • بحث و نتیجه گیری و گزارش نهایی
 • منابع و مآخذ

 


قیمت فایل : ۲۰۰۰ تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : ۲۰

 • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.
۲,۰۰۰ تومان – خرید


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.