no-img
استار پروژه

اقدام پژوهی راههای مقابله با ترس و اضطراب در دانش آموز – استار پروژه


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
اقدام پژوهی راههای مقابله با ترس و اضطراب در دانش آموز
doc
ژانویه 22, 2017
34 کیلوبایت
11 صفحه (word)
۳,۰۰۰ تومان
۳,۰۰۰ تومان – خرید

اقدام پژوهی راههای مقابله با ترس و اضطراب در دانش آموز


اقدام پژوهی راههای مقابله با ترس و اضطراب در دانش آموز

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش


Action research

اقدام پژوهی راههای مقابله با ترس و اضطراب در دانش آموز

توضیحی مختصر :

چكيده:
در اوايل سال تحصيلی 92-91 (امسال) در بين دانش آموزان كلاسم متوجه شدم كه يكی از دانش آموزانم در كلاس درس فعال نيست و اگر از او درس پرسيده می شد شدت ترس و اضطراب در او به حدی بود كه شروع به گريه و زاری می كرد.
تصميم گرفتم كه با مدير مدرسه و ديگر همكاران و خانواده در اين زمينه صحبت كنم و ريشه ی اصلی اين اضطراب را در او پيدا كنم با توجه به اين كه اين اضطراب يا ريشه در محيط مدرسه داشت يا در محيط خانواده بايد امنيت و آرامش روحی را در محيط های مذكور از طريق دادن مسئوليت – تشويق و … فراهم می كردم. (تنها دانش آموزی در كلاسم بود كه پارسال هم كلاس اول را خوانده و مردود شده بود. ) بعد از مدتی نتايج روش های به كاربرده شده به وضوح در دانش آموز قابل مشاهده بود و وضعيت درسی و روحی او بهتر از گذشته شد.
مقدمه :
از زمان تولد تا هنگام مرگ هر انسانی در موقعيت های گوناگون بالندگی درگير مسائل و مشكلاتی می شود كه به نحوی روان او را متأثر می سازد. از جمله اين مسائل می توان ترس و اضطراب را نام برد كه در تمام دوره های زندگی ممكن است بر انسان چيره شود. بخشی از رشد كودک، متضمن آموختن و كنترل اضطراب و ترس است، كودكان ترس های بسياری دارند و ممكن است برخی از آن ها در بزرگسالی هم دچار ترس باشند. اما بسياری از استرس های و اضطرابهای دوران كودكی در اثر گذشت زمان و تجربه از بين می روند و تنها بخشی از آنها تغيير شكل می دهد و بصورت نيرويی مؤثر در رفتار درمی آيند. اما ترس و اضطراب به يک مفهوم نيستند، ترس علت و موقعيت مشخص دارد و در اكثر موارد، كاربرد و تأثير مثبت دارد . مثلاً كودكان با وجود ترس می تواند از جان خود حفاظت كنند. اما اضطراب هم كاركرد مثبت دارد و هم كاركرد منفی. يا به عبارت بهتر، احساس اضطراب تا یک جای خاص كاركرد افراد را بهتر می كند و از يک جايی به بعد، افزايش اضطراب باعث افت كاركرد می شود.
تفاوت ديگری كه اضطراب با ترس دارد اين است كه علت شفاف و واضحی برای اضطراب نمی توان يافت. اگر چه برای برخی افراد، اضطراب ناشی از موقعيت خاصی است كه در آن قرار می گيرند (در يک جمع جديدی از انسان ها، زمان امتحان هنگام جدايی از خانواده و …) اما در هيچ يک علت بيرونی دليل قابل استناد و ملموس برای اين نگرانی و اضطراب وجود ندارد. بلكه تصور فرد نسبت به اين موقعيت ها مثبت نيست.

فهرست مطالب :

 • چکیده
 • مقدمه
 • تعریفی از اضطراب
 • توصیف وضعیت موجود
 • طرح بیان مساله
 • گردآوری اطلاعات (شواهد 1)
 • تجزیه و تحلیل داده ها
 • خلاصه یافته های اولیه
 • چگونگی اجرای راه جدید
 • گردآوری اطلاعات (شواهد 2)
 • منابع

 


قیمت فایل : 3000 تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : 11

 • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.
۳,۰۰۰ تومان – خرید


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.