no-img
استار پروژه

مقاله درباره اعتماد به نفس (خودباوری)


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
مقاله درباره اعتماد به نفس (خودباوری)
doc
مرداد ۲۰, ۱۳۹۵
19 کیلوبایت
24 صفحه (word)
۲,۰۰۰ تومان
۲,۰۰۰ تومان – خرید

مقاله درباره اعتماد به نفس (خودباوری)


مقاله درباره اعتماد به نفس (خودباوری)

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش


Self Confidence

درباره اعتماد به نفس (خودباوری)

توضیحی مختصر :

زمانی که‌ کودکی بتواند بدون‌ توقع‌ و انتظار از دیگران‌ کاری را آغاز کند و بکوشد تا آن‌ را به‌ اتمام‌ برساند، می‌گوییم‌ «اعتماد به‌ نفس‌» دارد. کودک از همان‌ ابتدا که‌ شروع‌ به‌ شناخت‌ خود و محیط‌ پیرامونش‌ می کند، به‌ قدرت‌ و توانایی خود برای تسلط‌ بر محیط‌ و اطرافیانش‌ آگاه‌ می شود. یکی از عوامل‌ موثر در رشد اعتماد به‌ نفس‌ کودکان‌ و نوجوانان‌، والدین‌ و اعضای خانواده‌ هستند. اگر کودک در خانواده‌ ای سرشار از صمیمیت‌، محبت‌ و مهربانی رشد یابد میتواند ویژگی های شخصیتی خود را بشناسد و با اطمینان‌ به‌ توانایی های خود یا مشکلات‌ و مسائل‌ گوناگون‌ روبرو شود و از طرفی می تواند با رفتارهای نامطلوب‌ ومنفی خود، برخوردی واقع‌ بینانه‌ داشته‌ باشد و در صدد رفع‌ و تغییر آنها برآید. از آنجایی که‌ اعتماد به‌ نفس‌ صفتی ارثی نیست‌، اگر کودک ضمن‌ انجام‌ فعالیت‌های مختلف‌ مدام‌ دچار محدودیت‌ شود و نتواند تجارب‌ جدید و مفیدی در زندگی کسب‌ کند، ترسو ،کمرو و خجول‌ بار می آید و قدرت‌ تصمیم‌گیری هم‌ در او رشد نخواهد یافت‌. نتایج‌ تحقیقات‌ محققان‌ نشان‌ می دهد که‌ اغلب‌ پدران‌ و مادران‌ نسبت‌ به‌ پرورش‌ فرزندان‌ پسر و دختر خود دید یکسانی ندارند. زمانی که‌ کودکی متولد می شود، نخستین‌ پرسشی که‌ پس‌ از سلامتی نوزاد مطرح‌ می شود، جنسیت‌ اوست‌. اگر نوزاد دختر بود، لباس‌ صورتی و اگر پسر بود لباس‌ آبی به‌ تن‌ او می کنند و برهمین‌ اساس‌ رفتار بزرگسالان‌ نیز طبقه‌ بندی می شود.
به‌ پسران‌ فرصت‌ بیشتری برای کندوکاو دنیای فیزیکی پیرامون‌ شان‌ داده‌ می شود و همین‌ امر موجب‌ تقویت‌ مهارت‌های حرکتی بیشتر آنان‌ می شود. برعکس‌ دختران‌ به‌ شیوه هایی محدودتر پرورش‌ می یابند و آنان‌ را برای تعاملات‌ کلام شان‌ بیشتر تشویق‌ می کنند.


قیمت فایل : ۲۰۰۰ تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : ۲۴

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.

۲,۰۰۰ تومان – خریددیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *