no-img
استار پروژه

طرح توجیهی پرورش گاو شیری با ظرفیت 20 راس


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
طرح توجیهی پرورش گاو شیری با ظرفیت ۲۰ راس
doc
شهریور ۱۱, ۱۳۹۵
18 کیلوبایت
14 صفحه (word)
۲,۰۰۰ تومان
۲,۰۰۰ تومان – خرید

طرح توجیهی پرورش گاو شیری با ظرفیت ۲۰ راس


طرح توجیهی پرورش گاو شیری با ظرفیت ۲۰ راس

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش


gav shiri 20 ras

طرح توجیهی پرورش گاو شیری

Dairy farming plan

توضیحی مختصر :

جمعیت جهان که در آغاز قرن پیش حدود دو میلیارد نفر تخمین زده می شد به بیش از شش میلیارد نفر در آغاز سده جدید افزایش یافته و پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۲۰ این رقم از مرز هشت میلیارد نفر عبور کند، یعنی در طول فقط دو دهه، جمعیتی بالغ بر کل جمعیت جهان در آغاز قرن بیستم به جمع نفوس جهان افزوده خواهد شد.
نیاز روز افزون این جمعیت رو به رشد به مواد غذایی، رشدی جهشی را در صنایع غذایی تمام ملل ایجاب می نماید. شیر، یکی از مهم ترین مواد خوراکی مورد استفاده بشر است. شیر با دارا بودن مقدار زیادی پروتئین، ویتامین، کلسیم، سایر مواد معدنی و نیز حدود ۷۵۰ کیلوکالری انرژی در هر لیتر میتواند سهم عمده ای در سلامت و سبد غذایی افراد جامعه داشته باشد.
نیاز انسان به پروتئین موجب شده که دامهای اهلی توسط بشر نگهداری و پرورش یافته و بخشی از نیاز غذایی وی را تامین نمایند، یکی از اساسی ترین و مهم ترین مواد غذایی هر جامعه را لبنیات تشکیل می دهد. و پایه تولیدات لبنی شیر است شیر حاوی ترکیبات غذایی بسیار غنی از جمله کلسیم، چربی بدون کلسترول، ویتامین ها، علی الخصوص ویتامین D و مواد پروتئینی می باشد. بطوریکه به تنهایی میتواند غذای کاملی برای انسان محسوب گردد، غذایی که مصرف آن برای همه گروههای سنی و جنسی لازم و ضروری است. ارائه دهندگان این طرح در نظر دارند به فعالیت در زمینه پرورش سنتی گاو شیری پرداخته و شیر مورد نیاز در سطح منطقه را تامین نمایند، در عین حال با تلقیح گاوهای شیری، اقدام به تولید گوساله خواهد شد که گوساله های نر حاصل به فروش رسیده و تلیسه های بوجود آمده جایگزین دامهای پیر شده و مازاد تلیسه ها نیز به فروش خواهند رسید. اجرای علاوه بر اینکه دارای توجیه اقتصادی مناسبی می باشد، همچنین زمینه اشتغال نیروهای ماهر و نیمه ماهر را فراهم آورده و گامی در جهت رفع معضل بیکاری و مهاجرت به شهرها خواهد بود. ضمن اینکه این طرح دارای این قابلیت می باشد که در قالب تعاونی های بانوان به مرحله اجرا درآید.

خلاصه طرح :

موضوع طرح : پرورش گاو شیری
ظرفیت : بیست راس
محل اجرای طرح : قابل اجرا درکلیه مناطق روستایی کشور
سرمایه گذاری کـل : ۷۳/۳۸۱ میلیون ریال
سهم آورده متقاضی : ۷۳/۴۱ میلیون ریال
سهم تسهیلات : ۳۴۰ میلیون ریال
دوره بازگشـت سرمایه : ۲۸ ماه
میزان اشتغال زایی : ۷ نفـر


قیمت فایل : ۲۰۰۰ تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : ۱۴

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.

۲,۰۰۰ تومان – خریددیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *