no-img
استار پروژه

طرح توجیهی پرورش کرم ابریشم با ظرفیت 400 جعبه در یک دوره


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
طرح توجیهی پرورش کرم ابریشم با ظرفیت ۴۰۰ جعبه در یک دوره
doc
شهریور ۹, ۱۳۹۵
19 کیلوبایت
11 صفحه (word)
۲,۰۰۰ تومان
۲,۰۰۰ تومان – خرید

طرح توجیهی پرورش کرم ابریشم با ظرفیت ۴۰۰ جعبه در یک دوره


طرح توجیهی پرورش کرم ابریشم با ظرفیت ۴۰۰ جعبه در یک دوره

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش


kerm abrisham 400

پرورش کرم ابریشم

Plan sericulture

توضیحی مختصر :

نوغانداری به منظور تولید پیله، مادر یکی از قدیمی ترین صنایع جهان یعنی صنعت نساجی است که طی آن برگ درخت توت به نخ ابریشم تبدیل شده و ارزش افزوده سرشاری پدید می آورد. ابریشم رشته ای است نازک، بلند، سبک، نرم، جاذب‌ الرطوبه، رنگ پذیر، مقاوم در برابر نوسانات حرارت، نارسانا و درخشنده. این خصوصیات باعث استفاده گسترده از آن در تولید البسه، نارساناها، صنایع لاستیک، وسایل پزشکی و … گشته است.
کرم ابریشم یا Bombix mori حشره ای است کوچک که دارای دگر دیسی کامل شامل چهار مرحله تخم، لارو، شفیره و پروانه در یک نسل می باشد. در مرحله اول، جنین رشد و نمو کرده و به لارو تبدیل می شود. در دومین مرحله، لارو با تغذیه مواد غذایی به رشد و نمو خود ادامه می دهد. سومین مرحله دگردیسی یا تبدیل لارو به شفیره است. آخرین مرحله یا مرحله زایشی شامل تخم ریزی پروانه ماده پس از جفت‌گیری است.
تغذیه کرم ابریشم از برگ تازه درخت توت انجام می پذیرد و تنها در دوره لاروی تغذیه صورت می پذیرد. برای تغذیه کرم‌ های جوان میتوان از برگهای خرد شده با یا بدون شاخه استفاده کرد ولی کرم های بالغ منحصرا از برگهای خردنشده با یا بدون شاخه تغذیه می کنند.
میزان برگریزی برای هر جعبه ( شامل ۲۰ هزار تخم نوغان ) بسته به سن لاروها از ۵/۱ تا ۱۱۵ کیلوگرم در نوسان است.
سطح مناسب برای پرورش کرم‌های ابریشم نیز یکی از نکاتی است که تاثیر بسزایی در یکنواختی رشد کرم‌ها دارد. اندازه مناسب سطح بستر در هر سن و هر روز باید مورد توجه قرار گیرد. لازم به توضیح است که رشد کرم ابریشم بخصوص در سنین اول و دوم بسیار سریع می باشد بطوریکه یک لارو متولد شده در سن اول ( که سه الی چهار روز به طول می‌انجامد )، پنجاه برابر وزن خود را در روز اول خواهد داشت و زمانیکه به رشد کامل خود برسد از نظر وزن ده هزار برابر، از نظر حجم هفت هزار برابر و از نظر سطح چهارصد برابر بزرگتر خواهد بود.
با توجه به شکاف موجود بین عرضه و تقاضای ابریشم در جهان اجرای این طرح به عنوان یک فعالیت تولیدی، ضمن اینکه گامی به سوی خود اتکایی کشور در محصولات کشاورزی به شمار می رود و دارای توجیه مناسب اقتصادی است، میتواند تامین کننده نیاز صنایع تبدیلی و بازار مصرف بوده و بسترساز اشتغال به کار نیروهای متخصص ( خصوصا در علوم کشاورزی و دامپروری ) و فاقد تخصص گردد. ضمن اینکه بانوان کارآفرین نیز می توانند با پیاده سازی این طرح، گامی در جهت توسعه میهن بردارند.

خلاصه طرح :

موضوع طرح : پرورش کرم ابریشـم
ظرفیت : ۴۰۰ جعبه در یک دوره
محل اجرای طرح : قابل اجرا در استانهای نیمه شمالی و مناطق مرکزی کشور
سرمایه گذاری کـل: ۳/۹۱۲ میلیون ریال
سهم آورده متقاضی: ۳/۹۲ میلیون ریال
سهم تسهیلات: ۸۲۰ میلیون ریال
دوره بازگشـت سرمایه: ۱۷ ماه
میزان اشتغال زایی : ۸ نفـر

 


قیمت فایل : ۲۰۰۰ تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : ۱۱

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.
۲,۰۰۰ تومان – خرید


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *