no-img
استار پروژه

طرح توجیهی پرورش و نگهداری زنبور عسل


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
طرح توجیهی پرورش و نگهداری زنبور عسل
doc
شهریور ۳۰, ۱۳۹۵
17 کیلوبایت
14 صفحه (word)
۲,۰۰۰ تومان
۲,۰۰۰ تومان – خرید

طرح توجیهی پرورش و نگهداری زنبور عسل


طرح توجیهی پرورش و نگهداری زنبور عسل با ظرفیت ۷۰۰ کندو

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش


zanbor asal 700 kando

طرح توجیهی پرورش و نگهداری زنبور عسل

A feasibility study on the breeding and keeping of bees

توضیحی مختصر :

عسل حاوی بیش از هفتاد ماده مفید برای بدن انسان است. اساسا عسل از گلوکز، فروکتوز و منو ساکارید ها ساخته شده است. همچنین عسل دارای آنزیم های مفیدی از جمله آمیلاز، سوکراز، کاتالاز، پراکسیداز و لیپاز بوده و در رده بندی غذاهای سرشار از آنزیمها مقام نخست را به خود اختصاص داده است. ضمن اینکه مواد معدنی مختلفی مانند کلسیم، سدیم، پتاسیم، منیزیم، آهن، کلر، فسفر، گوگرد و ید نیز در عسل یافت می شوند.
عسل به عنوان یک ماده کامل غذایی همچنین دارای انواع ویتامین ها (B1,B2,B3,B5,B6,C,E,K)، اسیدهای آلی ( اسید مالیک، وینیک، سیتریک، لاکتیک و اگزالیک ) و پروتئین‌ ها بوده و میتواند ۳۱۵ تا ۳۳۵ کیلوکالری انرژی ( به ازای هر یکصد گرم ) تولید نماید. از دیگر سو عسل دارای خواص درمانی، ضد عفونی کنندگی و حفاظت از مواد آلی در مقابل تجزیه و فساد می باشد. این سینا دانشمند بزرگ ایران در کتاب قانون، در مورد معجون فلاسفه ( تهیه شده با عسل ) می نویسد :« … در هنگام زیاد شدن بلغم، اندرون را تقویت، نیرو را زیاد، اشتها را باز می کند، عسل، خوراکی است که جوانی را جاویدان می سازد، حافظه را نیرو می بخشد و گذشته را در خاطره زنده می کند، اندیشه را پاک و زبان را می گشاید.»
کلیه موارد مطروحه، اهمیت استفاده از عسل به عنوان یک ماده غذایی مقوی و همچنین دارویی طبیعی را خاطرنشان می سازند. از دیگر سو با عنایت به رشد جمعیت و تنوع محصولات تولیدی و بالا رفتن سطح رقابت در زمینه عرضه انواع محصولات غذایی، بهبود مستمر کیفیت محصولات و ایجاد تنوع در عرضه مناسب تر، از مواردی هستند که بایستی هر چه بیشتر مد نظر قرار گیرند. رعایت این موارد میتواند منجر به دسترسی آسان و ارزان مصرف کنندگان به مواد غذایی شود. طی فرایند پرورش و نگهداری زنبور عسل، همچنین اقدام به ازدیاد کندوها می شود که این عمل به منظور ترمیم تلفات و فروش انجام می پذیرد. در مناطق گرمسیر حتی میتوان از هر کندو یک بچه کندو گرفت. با اجرای این طرح، علاوه بر کسب سود مناسب اقتصادی میتوان بستر مناسبی را برای اشتغال نیروهای ماهر و نیمه ماهر فراهم آورد که با توجه به ماهیت صنایع غذایی بانوان میتوانند سهم بسزایی در آن داشته باشند.

خلاصه طرح :

موضوع طرح : پرورش و نگهداری زنبور عسـل
ظرفیت : هفتصد کندوی لانگسروت
محل اجرای طرح : قابل اجرا در اسـتانهای آذربایجـان شـرقی، آذربایجـان غـربی، لرسـتان، کردسـتان، مازندران، کرمان، خـوزستان، همدان و اصـفهان.
سرمایه گذاری کـل: ۵۸/۴۱۶ میلیون ریال
سهم آورده متقاضی : ۵۸/۴۶ میلیون ریال
سهم تسهیلات : ۳۷۰ میلیون ریال
دوره بازگشـت سرمایه : ۲۴ ماه
میزان اشتغال زایی : ۷ نفـر

 


قیمت فایل : ۲۰۰۰ تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : ۱۴

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.
۲,۰۰۰ تومان – خرید


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *