no-img
استار پروژه

طرح توجیهی پارچه رنگرزی و چاپ شده


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
طرح توجیهی پارچه رنگرزی و چاپ شده
doc
اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۷
460 کیلوبایت
70 صفحه (word)
۳,۰۰۰ تومان
۳,۰۰۰ تومان – خرید

طرح توجیهی پارچه رنگرزی و چاپ شده


طرح توجیهی پارچه رنگرزی و چاپ شده

در قالب فرمت ورد (word) قایل ویرایش


طرح توجیهی پارچه رنگرزی و چاپ شده

طرح توجیهی پارچه رنگرزی و چاپ شده

Principle of dyeing and printing fabric

قدیمی ترین اسناد مربوط به رنگرزی، متعلق به ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح است. در آن زمان رنگرزها کالاهای ابریشمی خود را به رنگهای مختلف رنگرزی میکردند. از این اسناد تاریخی می توان نتیجه گرفت که رنگرزی در آن موقع یک کار معمول و متداول بوده است. بوته رنگرزها، که بدون شک امروزه به عنوان گلرنگ شناخته شده در آن زمان برای ایجاد رنگهای قرمز و زرد برروی کالاهای نساجی به کار م یرفته است. از دیگر موارد رنگرزی طبیعی که طی دورههای بعد از آن استفاده شده است ارغوانی تایر (Tyriom purple) بود که برای رنگرزی شنل سزارها به کار میرفت. این ماده رنگزا، بسیار کمیاب بوده و از نوعی حلزون دریایی بدست میآمده است.
از زمان شروع تاریخ مدون در هندوستان، نیل استخراج شده از گیاه نیل (indigofera tinctoria) و آلیزارین بدست آمده از ریشه روناس، برای رنگرزی مورد استفاده قرار می گرفت. مقداری از این محصولات به کشور ایران صادر و از آنجا به کشورهای خاورمیانه پخش میشده است. در آن زمان رنگرزها، گلهایی را که دارای مواد رنگی بودند با پودر تالک مخلوط کرده و در تهیه مواد آرایشی قرمز رنگ مورد استفاده قرار می دادند.

مواد رنگزای مورد استفاده در چاپ باید دارای خواص متفاوتی نسبت به مواد رنگرزی مورد استفاده در رنگرزی باشند. در رنگرزی ماده رنگزا مایع است و در مدت زمانی نسبت طولانی پارچه را به رنگ آغشته می سازد ولی در چاپ ماده رنگزا به صورت خمیر است و مدت زمان کمتری به صورت مرطوب در تماس با پارچه قرار میگیرد. از این جهت در چاپ باید مواد رنگزایی مورد استفاده قرار گیرند که دارای حلالیت بهتری باشند.
در چاپ به علت آنکه در شست و شوی بعد از آن امکان لکه گذاری در نقاط سفید وجود دارد باید تثبیت رنگرزی کالا با اطمینان بیشتری صورت گیرد تا رنگهای اضافه که از کالا در شست و شو خارج میگردند و باعث لکه گذاری روی محلهای سفید پارچه نگردند.

 


قیمت فایل : ۳۰۰۰ تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : ۷۰

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.
۳,۰۰۰ تومان – خرید


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *