no-img
استار پروژه

طرح توجیهی تولید رشته آشی و پلویی


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
طرح توجیهی تولید رشته آشی و پلویی
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
doc
شهریور ۲۴, ۱۳۹۵
21 کیلوبایت
15 صفحه (word)
۲,۰۰۰ تومان
۲,۰۰۰ تومان – خرید

طرح توجیهی تولید رشته آشی و پلویی


طرح توجیهی تولید رشته آشی و پلویی با ظرفیت ۳۶۰ تن در سال

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش


reshte ashi va poloyi

طرح توجیهی تولید رشته آشی و پلویی

Ashi field production plan and Polowi

توضیحی مختصر :

پدیده پویایی در یک جامعه، گذشته از تاثیر در ساختارهای دیگر زندگی از قبیل روابط اجتماعی، مسکن، بهداشت، آموزش و غیره، کم و بیش در نوع و مواد مصرفی آن جامعه نیز تاثیر مستقیم داشته و بسته به وضعیت اقتصاد جامعه در اغلب جوامع دگرگونی های کاملا مشخص، در وضع و نوع تغذیه به وجود آورده است. لذا همین مساله باعث شده است که اقشار مختلف جامعه در میان غذاهای متنوع دست به انتخاب زده و نوع مواد مصرفی را با در نظر گرفتن دو فاکتور اساسی یعنی مطلوبیت فرهنگی و امکانات اقتصادی در برنامه غذایی خود قرار دهند. در این میان یکی از انواع غذاهایی که با توجه به معیارهای مورد اشاره مورد توجه اقشار مختلف مردم قرار گرفته است انواع رشته های آش و پلویی می باشد که گذشته از ظاهر مطلوب و تطابق با تحولات فرهنگی از جنبه اقتصادی نیز مقرون به صرفه است. زیرا ماده اولیه آن، گندم، خوراک اصلی و دائمی ما را تشکیل می دهد و این در شرایطی است که تعدادی از استانهای کشور، رشته مورد نیاز خود را از سایر استانها تامین می کنند. لذا این امر لزوم تشکیل چنین کارخانجاتی را در مناطقی از کشور که مصرف بیشتری دارند را نشان می دهد.
روش تولـید :
ابتدا آرد را به صورت خمیر درآورده که این عمل در دستگاه خمیرکن انجام می گیرد. سپس خمیر ساخته شده وارد دستگاه خمیر پهن کن می شود، سپس خمیر پهن شده برش داده می شود و بعد از آن وارد اطاق خشک کن می شود تا عمل خشک کردن انجام بگیرد. سپس محصول آماده شده بسته بندی شده و آماده عرضه به بازار خواهد بود. با توجه به مصرف بالای انواع رشته های خوراکی در ایران، توجیه اقتصادی اجرای این طرح مناسب بوده ضمن اینکه با اجرای این طرح، میتوان بستر مناسبی را برای اشتغال نیروهای ماهر و نیمه ماهر فراهم آورد که با توجه به ماهیت صنایع غذایی بانوان می توانند سهم بسزایی در آن داشته باشند.

خلاصه طرح :

موضوع طرح : تولید رشته آشی و پلویی
ظرفیت : ۳۶۰ تن در سال
محل اجرای طرح : قابل اجرا در سراسر کشور
سرمایه گذاری کـل : ۸۷۶ میلیون ریال
سهم آورده متقاضی : ۸۸ میلیون ریال
سهم تسهیلات : ۷۸۵ میلیون ریال
دوره بازگشـت سرمایه : ۱۹ ماه
اشتغالزایی : نه نفر

 


قیمت فایل : ۲۰۰۰ تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : ۱۵

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.
۲,۰۰۰ تومان – خرید


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *