no-img
استار پروژه

طرح توجیهی تولید دارو های گیاهی (پماد کاپسی کوم و قرص آنتوم )


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
طرح توجیهی تولید دارو های گیاهی (پماد کاپسی کوم و قرص آنتوم )
doc
شهریور ۲۳, ۱۳۹۵
21 کیلوبایت
14 صفحه (word)
۲,۰۰۰ تومان
۲,۰۰۰ تومان – خرید

طرح توجیهی تولید دارو های گیاهی (پماد کاپسی کوم و قرص آنتوم )


طرح توجیهی تولید دارو های گیاهی (پماد کاپسی کوم و قرص آنتوم ) با ظرفیت ۲۷۰ هزار تیوپ پماد و ۳ میلیون عدد قرص در سال

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش


9411NS8yMy8yMDE1IDEyOjAwOjAwIEFNMzM2

طرح توجیهی تولید دارو های گیاهی (پماد کاپسی کوم و قرص آنتوم )

Plan the production of herbal medicines ( ointment and tablets Kappes Kum anethum )

توضیحی مختصر :

استفاده از داروهای مختلف در زندگی روزمره انسانها امری اجتناب ناپذیر است، وقتی که بیماری به وجود می آید جهت رفع آن نیاز به استفاده از دارو احساس می شود. در گذشته که هنوز علم طب مجهز به تکنولوژیهای جدید نشده بود، پزشکان جهت رفع درد بیماران و بهبود آنان از گیاهان استفاده می نمودند، گیاهانی که دارای مواد مؤثره بودند شناسایی و گردآوری و به عنوان گیاهان دارویی شناخته شدند. به مرور زمان با تکامل علم شیمی مواد مؤثره این گیاهان مشخص و تجزیه گردید و در لابراتوراهای داروسازی مواد مؤثره مشابه به صورت شیمیایی ساخته شدند و به این ترتیب داروهای شیمیایی که می تونستند در حجم وسیع‌ تر و به صورت راحت‌ تری تولید شوند، جایگزین بسیاری از گیاهان گردیدند. امروزه عقیده بسیاری بر این نکته معطوف گردیده که استفاده از داروهای شیمیایی میتواند دارای عوارض جانبی باشد و لذا بهتر است تا دوباره از گیاهان جهت کنترل بیماریها استفاده نمود، منتها این بار این تفاوت وجود خواهد داشت که با پیشرفت علم میتوان دزهای مورد لزوم و کنترل شده را در داروهای گیاهی تولید شده وارد نمود. در هرصورت وجود فلورهای طبیعی مناطق مختلف می‌تواند انگیزه مناسبی برای ایجاد کارخانه های تولید گیاهان دارویی باشد که در کنار دانش فنی و تخصص لازم موجب به وجود آمدن اشتغال، کاهش خروج ارز از کشور و در نهایت حصول سود و حتی ارزآوری خواهد شد.
توجیه فنی:
جهت ساخت کپسول آنتوم و پماد کاپسی کوم معمولا ماده موثره گیاهی در ترکیبی با موادی چون وازلین، لانولین، نشاسته و لوبریکنه قرار خواهد گرفت. در تهیه پماد مواد مورد لزوم به صورت خمیر در آمده و پس از همزنی کامل و همژنیزه شدن با دستگاه پماد پرکن وارد تیوپهای پماد می شوند در تهیه قرص ها نیز مواد مورد لزوم پس از مخلوط شدن، خشک شده و به صورت قرص در لوله های مخصوص پر می شوند. دستگاهها و ماشین‌ آلات خط تولید پماد و قرص دارای تکنولوژی پیچیده ای نمی باشند و کلیه ماشین‌ آلات خط تولید در داخل کشور قابل ساخت بوده و نیاز به خروج ارز جهت خرید آنها نمی باشد.

خلاصه طرح :

موضوع طرح : تولید دارو های گیاهی
ظرفیت : ۲۷۰ هزار تیوپ پماد و ۳ میلیون عدد قرص در سال
مجوز های لازم : اعلامیه تاسیس
سرمایه گذاری کـل : ۱۳۷۰ میلیون ریال
سهم آورده متقاضی : ۱۷۰ میلیون ریال
سهم تسهیلات : ۱۲۰۰ میلیون ریال
دوره بازگشـت سرمایه : ۷/۲ سال (معادل ۳۲ ماه)
سود ویژه : ۸۵/۴۶۶  میلیون ریال
میزان اشتغالزایی : بیست نفر

 


قیمت فایل : ۲۰۰۰ تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : ۱۴

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.
۲,۰۰۰ تومان – خرید


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *