no-img
استار پروژه

طرح توجیهی تافی و شکلات با ظرفیت 600 تن در سال


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
طرح توجیهی تافی و شکلات با ظرفیت ۶۰۰ تن در سال
doc
شهریور ۹, ۱۳۹۵
23 کیلوبایت
16 صفحه (word)
۲,۰۰۰ تومان
۲,۰۰۰ تومان – خرید

طرح توجیهی تافی و شکلات با ظرفیت ۶۰۰ تن در سال


طرح توجیهی تافی  و شکلات با ظرفیت ۶۰۰ تن در سال

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش


tafi va shokolat600ton

تافی و شکلات

Butter and Chocolate plan

توضیحی مختصر :

شکلات کاکائویی و تافی به عنوان ماده غذایی انرژی زا و مصرفی می باشد که بیشتر بعنوان تنقلات مصرف می شود. شکلات و تافی در شرایط عادی محیط دو ماه ماندگاری دارد. چنانکه بیش از یکسال در انبار بماند خواص و کیفیت خود را از دست می دهد. انبار محصول شکلات و تافی بایستی دارای جریان هوای مناسب بوده، انبار شکلات باید با رطوبت نسبی ۶۰% و درجه حرارت آن ۱۶ تا ۱۸ درجه سانتیگراد می باشد. تحت شرایط مذکور شکلات بمدت ۶ ماه با کیفیت خوب باقی خواهد ماند. به طور کلی شکلات باید در درجه حرارت های پایین نگهداری شود.
چنانچه این محصول با نسبت درصدهای لازم در فرمول تولید شود رقیبی برای کالاهای مشابه خارجی می باشد و همچنین می تواند جهت صادرات در بازارهای خارجی منطقه استفاده گردد.
دانه های کاکائو ممکن است از نظر اسانس به دو گروه اصلی تقسیم شوند گروه اول شامل دانه های قوی از نظر اسانس بوده و گروه دوم انواع دانه های ضعیف از نظر اسانس خواهد بود. در صنعت شکلات از دو نوع دانه کاکائو استفاده می گردد. گروه اول دانه های خوب بوده که محصول آن کره کاکائو است و معادل ۵۶% کاکائوی خالص است. گروه دوم دانه های متوسط و ضعیف است که محصول آن پودر کاکائو بوده و معادل ۴۴% کاکائو خواهد بود. پودر کاکائو معمولا بین ۸ تا ۲۷% چربی دارد. در صنعت شکلات سازی، دانه های بو داده شده پس از آسیاب به صورت مس ( لیکور ) در می آید.
روش تولید :
با توجه به تنوع طلبی شکلات و تافی ، تولید آن دارای مراحل مختلف بوده و با عنایت به درصد کاکائو، گلوکز و همچنین مواد افزودنی مصرفی در هنگام تولید فرمولهای مختلفی را دارا می باشد. لیکن از نظر کلی و به طور اختصار به شرح خط تولید می پردازیم. ابتدا شکر سفید مورد مصرف را داخل آسیاب ریخته تا از صورت دانه بندی به صورت پودر شکر درآید و سپس آب و شیر خشک و روغن را به پودر شکر افزوده و همه را در دیگ پخت دو جداره قرار می دهیم. محلول به دست آمده به طرف دیگ تافی هدایت می شود و در دیگ تافی کاکائو ( به صورت پودر یا کره کاکائو ) و لستین و انواع اسانس مصرفی و سایر افزودنی ها به آن اضافه شده و به وسیله میکسر بالای دیگ به هم آمیخته گشته و خمیری یکنواخت تشکیل می گردد. که بعد از توقف کوتاهی شکلات آماده است. به طرف دستگاه پرکن هدایت می گردد و بعد از شکل گرفتن توسط دستگاه فرم دهنده به ماشین بسته بندی منتقل شده و در دستگاه مذکور با رعایت نکات بسته بندی مناسب که ممکن است به صورت کاغذ مومی آلومینیومی و یا سولفان باشد، بسته بندی شده و جهت جلوگیری از فاسد شدن و تغییر شکل در داخل فریزر قرار گرفته و بعد از مدت کوتاهی به داخل کارتن انتقال یافته و سپس به انبار محصول تولیدی حمل می گردد.
لازم به ذکر است که در مورد تولید تافی پس از دستگاه فرم دهنده به فر پخت منتقل شده و از آنجا به دستگاه بسته بندی انتقال می یابد. اصولا شکلات در شکل های مختلف، بنابر تقاضای بازار تولید می شود، ولی بهترین اندازه از نظر وزن ۱۵ الی ۳۵ گرم می باشد.

خلاصه طرح :

موضوع طرح : تولید شکلات و تافی

ظرفیت : ۶۰۰ تن در سال

سرمایه گذاری کـل : ۸/۱۴۸۸ میلیون ریال

سهم آورده متقاضی : ۸/۱۵۸ میلیون ریال

سهم تسهیلات : ۱۳۳۰ میلیون ریال

دوره بازگشـت سرمایه : هجده ماه

میزان اشتغالزایی : هجده نفر


قیمت فایل : ۲۰۰۰ تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : ۱۶

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.

۲,۰۰۰ تومان – خریددیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *