no-img
استار پروژه

دانلود گزارش کارآموزی در آموزشگاه کامپیوتر


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
دانلود گزارش کارآموزی در آموزشگاه کامپیوتر
doc
مرداد ۱۸, ۱۳۹۶
83 کیلوبایت
46 صفحه (word)

دانلود گزارش کارآموزی در آموزشگاه کامپیوتر


دانلود رایگان گزارش کارآموزی در آموزشگاه کامپیوتر

تمامی حقوق این فایل مربوط به ناشر آن می باشد.

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش


دانلود گزارش کارآموزی در آموزشگاه کامپیوتر

دانلود گزارش کارآموزی در آموزشگاه کامپیوتر

Download the internship report at the computer school

قسمتی از گزارش کارآموزی :

هدف از گذراندن این دوره آشنایی با موسسات و آموزشگاه های آزاد زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور وابسته به وزارت کار و امور اجتماعی ، خدمات قابل ارائه توسط این موسسات ، نحوه جذب کارآموز ، برگزاری دوره و دوره های قابل ارائه توسط این موسسات و همچنین آشنایی با محیط های آموزشی و نرم افزارهایی که احیاناً در این موسسات مورد استفاده قرار می گیرند ، می باشد.

آموزشگاه های آزاد وابسته به فنی و حرفه ای یکی از مهمترین متولیان آموزش نیروی انسانی فنی می باشد که امروزه نقش بسزایی در آموزش نیروی انسانی متخصص جهت ورود به بازار کار و اشتغال زایی ایفا می کند .
این موسسات با استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی و نظارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای در دو بخش آزاد و کاردانش مشغول به فعالیت می باشد که پس از برگزاری آزمون مدارک توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای صادر و به کارآموز ارائه می گردد .
لازم به ذکر است جهت ارتباط بین آموزشگاه ها و سازمان فنی و حرفه ای نیاز به یک نرم افزار یا فرم هایی جهت آزمون و معرفی کارآموز بصورت دستی می باشد که امروزه با توجه به مکانیزه شدن کلیه مراحل معرفی و آزمون کارآموز از طریق نرم افزار احساس نیاز می شود که تا تمامی این مراحل بصورت مکانیزه انجام و قابل ارائه باشد . با توجه به اینکه نمونه ای از این نرم افزار توسط متخصصین ارائه گردیده است ولی متاسفانه نرم افزارهای ارائه شده هیچگونه ارث بری را از یک نرم افزار پویا و مهندسی شامل نمی باشد . بنابراین به عقیده اینجانب نیاز احساس شد تا نرم افزاری ارائه گردد که تمام اصول مهندسی را رعایت و مشکلات موجود در نرم افزارهای قبلی برطرف نماید.

تعریف کامپیوتر : کامپیوتر دستگاهی است که از اجزای الکترونیکی و الکترومکانیکی تشکیل شده است و بر اساس دستورالعملهایی که دریافت می کند ، کارها و عملیات گوناگونی را انجام می دهد .
آشنایی با مزایای کامپیوتر : یک کامپیوتر از نظر عملکرد شبیه انسان است در هنگام حل یک مسئله ، ابتدا انسان از طریق گوش ، چشم یا حواس پنجگانه (بخش ورودی) صورت مسئله را دریافت می کند ، سپس صورت مسئله توسط مغز تجزیه و تحلیل شده (بخش پردازش) و پاسخ نیز همین فرآیند صورت می گیرد بطوری که از طریق بخشهای ورودی مانند صفحه کلید یا ماوس داده ها وارد می شوند و در بخش پردازش ، عملیات پردازش صورت گرفته و از طریق بخش خروجی نیز اطلاعات به صورتهای مختلف ارائه می گردد .
مزیت سرعت (Speed) : کامپیوتر در مقایسه با انسان می تواند کارها را بسیار سریع تر انجام دهد بطور مثال فرض کنید که می خواهید حقوق و دستمزد یک اداره را که تعداد کارکنان آن صد نفر می باشد محاسبه کنید . برای انجام این کار بصورت دستی ۴ الی ۵ روز زمان نیاز است ، اما همین کار را کامپیوتر می تواند در عرض چند دقیقه انجام دهد.
مزیت اطمینان (Reliability) : کامپیوترها بر خلاف انسانها می توانند کارهای مختلف و با حجم زیاد اطلاعاتی را با سرعت بالا ، دقت کافی و صحیح انجام دهند و هیچ وقت خسته نمی شوند ، احساس نارضایتی نمی کنند و می توانند در شرایط کاری گوناگون و در زمانهای طولانی کار کنند. کامپیوترها توانستند از بدو ایجاد، کارهای مختلفی که به آنها داده شده ، انجام دهند، بنابراین در سپردن کارهای جدید به آنها احتیاط نمی کنیم. این عمل ناشی از اطمینان ما به کامپیوترها می باشد. به عبارت دیگر واگذاری عملیات و وظایف مختلف به کامپیوتر ، میزان قابلیت اطمینان ما را به کامپیوترها نشان می دهد .

فهرست مطالب :

  • فصل اول : معرفی محل کارآموزی
  • فصل دوم : آشنایی با مبانی کامپیوتر
  • فصل سوم : توانایی راه اندازی کامپیوترو کار با سیستم عامل DOS
  • فصل چهارم : توانایی کار در محیط Windows
  • فصل پنجم : آشنایی با محیط  Word
  • فصل ششم : آشنایی با محیط Excel
  • فصل هفتم : آشنایی با محیط Access
  • فصل هشتم : آشنایی با محیط Power point
  • فصل نهم :توانایی کار با ویروس یاب ها
  • فصل دهم : توانایی برقراری ارتباط با اینترنت

 دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *