no-img
استار پروژه

دانلود مقاله الگوریتم های مسیریابی


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
دانلود مقاله الگوریتم های مسیریابی
doc
مرداد ۱۵, ۱۳۹۶
13 کیلوبایت
14 صفحه (word)

دانلود مقاله الگوریتم های مسیریابی


دانلود مقاله الگوریتم های مسیریابی

تمامی حقوق این فایل مربوط به ناشر آن می باشد.

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش


دانلود مقاله الگوریتم های مسیریابی

دانلود مقاله الگوریتم های مسیریابی

Download the paper of routing algorithms

قسمتی از مقاله :

روترها از الگوریتمهای مسیریابی،برای یافتن بهترین مسیر تا مقصد استفاده مینمایند هنگامی که ما در مورد بهترین مسیر صحبت میکنیم،پارامترهایی همانند تعداد hopها (مسیری که یک بسته از یک روتر دیگر در شبکه منتقل میشود).زمان تغییر و هزینه ارتباطی ارسال بسته را در نظر میگیریم.
مبتنی بر اینکه روترها چگونه اطلاعاتی در مورد ساختار یک شبکه جمع آوری مینمایند و نیز تحلیل آنها از اطلاعات برای تعیین بهترین مسیر،ما دو الگوریتم مسیر یابی اصلی را در اختیار داریم:الگوریتم مسیر یابی عمومی و الگوریتمهای مسیر یابی غیر متمرکز.
در الگوریتم های مسیر یابی غیر متمرکز،هر روتر اطلاعاتی در مورد روترهایی که مستقیما به آنها متصل میباشند در اختیار دارد. در این روش هر روتر در مورد همه روتر های موجود در شبکه،اطلاعات در اختیار ندارد.این الگوریتمها تحت نام الگوریتمهای (DV (distance vectorمعروف هستند.در الگوریتمهای مسیریابی عمومی،هر روتر اطلاعات کاملی در مورد همه روترهای دیگر شبکه و نیز وضعیت ترافیک شبکه در اختیار دارد.این الگوریتمها تحت نام الگوریتمهای(LS(Link state معروف هستند.ما در ادامه مقاله به بررسی الگوریتمهای LS میپردازیم.
الگوریتمهای LS
در الگوریتمهای LS ،هر روتر میبایست مراحل ذیل را به انجام رساند:
روترهای را که به لحاظ فیزیکی به آنها متصل میباشد را شناسایی نموده و هنگامی که شروع به کار میکند آدرسهایIP آنها بدست آورد. این روتر ابتدا یک بسته HELLO را روی شبکه ارسال میکند. هر روتری که این بسته را دریافت میکند از طریق یک پیام که دارای آدرس IP خود این روتر میباشد به پیام HELLO پاسخ میدهد.
زمان تاخیر مربوط به روترهای مجاور را اندازه گیری نماید(یا هر پارامتر مهم دیگری از شبکه همانند ترافیک متوسط)
برای انجام این کار ،روترها بسته های echo را روی شبکه ارسال میکنند. هر روتری که این بسته ها را دریافت میکند با یک بسته echo reply به آن پاسخ میدهد.با تقسیم زمان مسیر رفت و برگشت به دو،روترها میتوانند زمان تاخیر را محاسبه کنند.(زمان مسیر رفت و برگشت،سنجشی از تاخیر فعلی روی یک شبکه میباشد)توجه داشته باشید که این زمان شامل زمانهای ارسال و پردازش میباشد.
اطلاعات خود را در مورد شبکه،برای استفاده سایر روترها منتشر نموده و اطلاعات روترهای دیگر را دریافت کند.
در این مرحله همه روترها دانش خود را با روتر های دیگر به اشتراک گذاشته و اطلاعات مربوط به شبکه را با یکدیگر مبادله میکنند.با این روش هر روتر میتواند در مورد ساختار و وضعیت شبکه اطلاعات کافی بدست آورد.
با استفاده از این الگوریتم مناسب،بهترین مسیر بین هر دو گره از شبکه راشناسایی کند.
در این مرحله،روترها بهترین مسیر تا هر گره را انتخاب میکنند.آنها این کار را با استفاده از یک الگوریتم همانند الگوریتم کوتاهترین مسیر Dijkstra انجام میدهند.در این الگوریتم،یک روتر مبتنی بر اطلاعاتی که از سایر روترها جمع آوری نموده است،گرافی از شبکه را ایجاد مینماید.این گراف مکان روترهای موجود در شبکه و نقاط پیوند آنها را به یکدیگر نشان میدهد.هر پیوند با یک شماره به نام Costیاweight مشخص میشود.این شماره تابعی از زمان تاخیر،متوسط ترافیک و گاهی اوقات تعداد hopهای بین گره ها میباشد.برای مثال اگر دو پیوند بین یک گره و مقصد وجود داشته باشد،روتر پیوندی با کمترین Weight را انتخاب میکند.دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *