no-img
استار پروژه

دانلود مقاله آفات مهم درختان پسته و مبارزه با آنها


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
دانلود مقاله آفات مهم درختان پسته و مبارزه با آنها
doc
تیر ۲۱, ۱۳۹۵
24 کیلوبایت
19 صفحه (word)
۱,۰۰۰ تومان
۱,۰۰۰ تومان – خرید

دانلود مقاله آفات مهم درختان پسته و مبارزه با آنها


دانلود مقاله آفات مهم درختان پسته و مبارزه با آنها

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش


afat mohem drakhtan pesteh

آفات مهم درختان پسته و مبارزه با آنها

توضیحی مختصر :

آفات پسته تنوع زیادی دارند و هر آفت نیز طرز خسارت و بیولوژی خاص خود را دارا می باشد در روش سنتی مبارزه با آفات با توجه به جمعیت و خسارت هر آفت و بدون در نظر گرفتن سایر آفات ووضعیت اکولوژیک منطقه به طریق شیمیایی صورت می گیرد بطوری که مصرف بی رویه سموم باعث ایجاد مقاومت حشرات و بهم خوردن تعادل زیست محیطی واز بین بردن دشمنان طبیعی می گردد.
تخم گذاری حشره ها  کاملا بصورت انفرادی و برروی سرشاخه های جوان و یادر محل هرس شاخه ها انجام می شود، میانگین تعداد تخم ۳۵ – ۴۰ عدد می باشد ، لاروها از داخل شاخه ها تغذیه نموده و سبب خشکیدگی شاخه ها می شوند طول کانال لاروی حدود ۱۵ سانتیمتر و بصورت رفت و برگشتی می باشد. لارو سن آخر درانتهای کانال از اوایل شهریور ماه تبدیل به شفیره می گردد. حشره کامل حدود ۵ تا ۶ ماه درداخل کانال لاروی باقیمانده و تغذیه مختصری از چوب می نماید و از اوسط فروردین ماه با ایجاد سوراخی به قطر ۴ تا ۵/۴ سانتیمتر از شاخه خارج می شوند بنابراین یک نسل این حشره دوسال طول می کشد.این آفت در شهرستان سرجان شایع گردیده و به عنوان آفت قرنطینه می باشد،انتقال این آفت بوسیله نهال آلوده و بقایای گیاهی می باشد و روش اصلی مبارزه با آن هرس شاخه های آلوده و ازبین بردن بقایای گیاهی آلوده است.
سایرآفات پسته :
آفاتی که در درجه دوم اهمیت قرار داشته و برای مبارزه آنها به سمپاشی اختصاصی نیاز نداشته و هنگام مبارزه با سایرآفات کنترل می گردند به شرح زیر می باشند ودربخش تقویم زمانی مبارزه غیر شیمیایی وشیمیایی باآفات درختان پسته ، نحوه مبارزه و سموم توصیه شده با این آفات ذکر شده است .

فهرست :
  • پسیل معمولی پسته ( شیره خشک ) agonosceiae pistaciae
  • زیست شناسی
  • نحوه خسارت
  • مبارزه با پسیل پسته
  • زیست شناسی (بیولوژی)
  • طرز خسارت

 


قیمت فایل : ۱۰۰۰ تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : ۱۹

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب زیپ می باشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار Winrar می باشد.


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *