no-img
استار پروژه

دانلود رایگان تحقیق کامل درباره ابوریحان بیرونی


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
دانلود رایگان تحقیق کامل درباره ابوریحان بیرونی
امتیاز 3.00 ( 2 رای )
doc
شهریور ۳, ۱۳۹۵
13 صفحه (word)

دانلود رایگان تحقیق کامل درباره ابوریحان بیرونی


تحقیق کامل درباره ابوریحان بیرونی

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش


Biruni

ابوریحان بیرونی

توضیحی مختصر :

ابوریحان بیرونی در خوارزم، منطقه ای که در مجاورت دریای آرال قرار دارد و امروزه همه آن را به نام کارا کلپاکسکایا می شناسند ، به دنیا آمد. کاث و جورجانیه دو شهر بزرگ این منطقه به شمار می رفتند. بیرونی در نزدیکی کاث به دنیا آمد و نام شهری که در آن متولد شد را به افتخار او، بیرونی نام نهادند. او در هر دو شهر کاث و جورجانیه زندگی کرد و پرورش یافت ومطالعه و تحصیل علم را درحالی که خیلی جوان بود تحت نظر ریاضی دان و ستاره شناس مشهوری به نام ابو نصر منصور آغاز نمود. بی تردید بیرونی از سن ۱۷ سالگی به انجام فعالیتهای علمی مهم و ویژه ای پرداخت. وی در سال ۳۷۹ با مشاهده بیشترین ارتفاع خورشید، عرض جغرافیایی شهر کاث را محاسبه کرد.
فعالیتهای دیگری که بیرونی به عنوان یک مرد جوان و کم تجربه انجام داد، بیشتر نظری بود. قبل از سال ۳۸۴ ( وقتی که ۲۲ ساله بود) چندین اثر کوتاه از خود برجای گذاشت. یکی از آثار موجود او تحت عنوان” نقشه کشی” ( Cartography ) اثری است که در آن به بررسی نقشه های جغرافیایی پرداخته است. در این اثر, او علاوه بر این که نقشه نیم کره را روی صفحه سطح ترسیم کرده است، نشان داده که تا سن ۲۲ سالگی بسیار مطالعه داشته, چرا که او مجموعه کاملی از نقشه هایی که دیگران رسم کرده اند را مورد مطالعه و بررسی قرار داده و موارد مربوط به آنها را در این رساله مورد بحث قرار داده است. زندگی نسبتا ْ آرام بیرونی تا این مرحله، پایان غیر منتظره ای به همراه داشت.
در اواخر قرن چهاردهم و اوایل قرن پنجم در عالم اسلام شورش عظیمی بر پا شد و در منطقه ای که بیرونی در آن زندگی می کرد، جنگ های داخلی در حال وقوع بود. در این زمان خوارزم بخشی از فرمانروایی سامانیان و بخارا مرکز آن به شمار می رفت .حکومت زیار با پایتختش در گرگان در کنار دریای خزر از دیگر حکومت های این منطقه بود. از طرف غرب، خاندان آل بویه بر سراسر ناحیه بین دریای خزر و خلیج فارس و همچنین بین النهرین حکومت می کرد. سلسله پادشاهی دیگری که به سرعت طلوع کرد، سلسله غزنویان بود که پایتختشان را شهر غزنه در افغانستان اختیار کردند. این حکومت نقش مهمی را در زندگی بیرونی ایفا کرد.


قیمت فایل : رایگان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : ۱۳

  • کاربر گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.

دانلود با لینک مستقیم (کلیک کنید)دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *