no-img
استار پروژه

اقدام پژوهی چگونه می توانم ناهنجاری های رفتاری دانش آموز طلاقم را كاهش يا از بين ببرم .


استار پروژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

DOC
اقدام پژوهی چگونه می توانم ناهنجاری های رفتاری دانش آموز طلاقم را کاهش یا از بین ببرم .
doc
فروردین ۲۶, ۱۳۹۶
25 کیلوبایت
18 صفحه (word)
۳,۰۰۰ تومان
۳,۰۰۰ تومان – خرید

اقدام پژوهی چگونه می توانم ناهنجاری های رفتاری دانش آموز طلاقم را کاهش یا از بین ببرم .


اقدام پژوهی چگونه می توانم ناهنجاری های رفتاری دانش آموز طلاقم را کاهش یا از بین ببرم .

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش


اقدام پژوهی چگونه می توانم ناهنجاری های رفتاری دانش آموز طلاقم را کاهش یا از بین ببرم .

اقدام پژوهی چگونه می توانم ناهنجاری های رفتاری دانش آموز طلاقم را کاهش یا از بین ببرم .

How do student behavioral action to reduce or eliminate my divorce

توضیحی مختصر :

چکیده :
سالهاست که در مدرسه ی ابتدایی مشغول به تدریس هستم. متأسفانه در این مدت با شاگردان مشکل دار بسیاری مواجه بودم و هر سال با تجربه بیش از قبل سعی در رفع یا کاهش آن نموده ام . امسال هم مثل هر سال از بین ۳۶ نفر دانش آموزم حدود ده نفر آن ها  دارای مشکل ضعیف یا حاد بودند که در پی رفع نسبی هر یک برآمدم . شرح یکی از موارد به این صورت بود . مریم دختری بی نظم و حواس پرتی بود که با انجام حرکات ناشی باعث اذیت و آزار دیگران بود. من پس از مشاهده و مصاحبه با دیگران متوجه از هم گسیختگی خانواده و محیط زندگی او شدم و با صحبت با مادر و نامادری او و دیگران در پی رفع ناامنی و ترس و اختلالات رفتاری و اخلاقی او بر آمدم . پس از مطالعه و بررسی و همفکری با همکاران و دیگران و در پیش گرفتن روش های مناسب موفق به کاهش اختلالات رفتاری و اخلاقی او شدم .
مقدمه :
خانواده اولین پایه گذار شخصیت و ارزش های فکری است که نقش مهمی در تعیین سرنوشت ، سبک و خط مشی آینده ی فرد دارد. هیچ کس در خانواده از تأثیرات نامطلوب طلاق گریزی ندارد. طلاق و جدایی والدین پدیده ای ناخوشایند و نامطلوب است که غالباً پس از یک دوره کشمکش و درگیری های شدید خانوادگی به وقوع می پیوندد. علاوه بر فشارهای روانی که در پی کشمکش های فزاینده ی والدین طلاق بر کودک تحمیل می گردد ، فشارهای روانی دیگری نیز به عنوان پیامد های جانبی طلاق وجود دارد که گاه مجموع این فشارها می تواند کودک را به مرز بیماری های اعصاب و روان، ناهنجاری های رفتاری ، ناسازگاری های اجتماعی و عاطفی نیز بکشاند. اولین سال های طلاق پرتنش ترین سال برای والدین است ، زیرا با بسیاری از مشکلات تازه و دشواری های مربوط به امورمالی و خانوادگی مواجه اند. اکثر اوقات در چنین شرایطی خود پنداره ی والدین دچار تزلزل می شود و احساس اضطراب ، افسردگی ، خشم ،  طردشدگی و ناتوانی و بی کفایتی در برقراری روابط پر معنا به وجود می آید . این احساسات همانند امواجی حریم روانی و عاطفی کودک را متأثر می سازد و کودک علاوه بر شرایط جدید والدین، ناچار به تحمل پدیده های جانبی طلاق نیز خواهد بود.
کودکان ۷ تا ۱۰ ساله ، روش های دفاع ، تأثیر و برداشت متفاوتی نشان می دهند. این کودکان با انکار و رویا، به مقابله با این پدیده بر می خیزند ، درد می کشند و غم فراوان خود را آشکار می کنند.
بعضی از کودکان خود را باعث و بانی طلاق والدین می دانند و چون در خانواده صحبتی در این رابطه نمی شود ، کودک روز به روز درتخیلات و هم آمیز فرو می رود و این ترس و نگرانی و ناامیدی خود را با شب اداری یا دروغ گفتن و اذیت و آزار دیگران و ترس های واهی و … نشان می دهد . یکی دیگر از عوامل روانی که باعث دروغ گفتن کودک می شود ، احساس تحقیر است ، بخصوص اگر در مدرسه و خانواده مورد نکوهش و سرزنش متعدد قرار بگیرد ، این حالت با شدت بیشتری بروز می کند. کودکی که مورد تحقیر و اهانت واقع شود و به شخصیتش ضربه وارد آمده است ، تلاش می کند تا از هر راهی که می تواند ، خود را نشان بدهد ، کاری کند که اعضای خانواده و احیانأ کسانی دیگر ، به وی توجه کنند ، او را به حساب بیاورند و به شخصیتش اعتراف کنند . یکی دیگر از علل دروغ گویی اطفال ترس از مجازات هاست . بدیعی است هر قدر مجازات خشن تر باشد ، ترس زیاد تر و اصرار کودک در دروغ بیشتری خواهد شد . یکی از مهمترین عوامل پرورش فطرت راستگویی در کودکان ، محبت خانواده است . جایی که پدران و مادران راستگو هستند و پیرامون دروغ و خلاف حقیقت نمی گردد، طفل طبعاً به راه درستی می رود و راستگو بار می آید و به آسانی می تواند موانعی را که به فراوانی در سر راهش پیدا می شوند ، بر طرف کند . برعکس ، جایی که پدران و مادران خود دروغ می گویند و به این خوی ناپسند معتاد هستند، قطعاً طفل با خلق ناپسند دروغگویی رشد می کند .بدون شک دانش آموزی که در یک خانواده از هم گسیخته به سر می برد و اختلاف و مشاجرات والدین امنیت خاطر و سلامت عاطفی او را به هم می زند ، افت تحصیلی و کاهش علاقه به درس و مطالعه خواهد داشت . تجربه نشان داده است که معلمان در آگاه کردن والدین و کنترل رفتار آنان ، نقش تعیین کننده ای ایفا می کند‌ و معلم حافظ اسرار دانش آموز است .

فهرست مطالب :

 • چگونه می توانم ناهنجاریهای رفتاری دانش آموز طلاقم را کاهش یا از بین ببرم
 • چکیده
 • مقدمه
 • بیان مسأله
 • توصیف وضع موجود
 • ب- معرفی آموزشگاه
 • ج – مورد مطالعه
 • شناسایی علت
 • گردآوری اطلاعات ( شواهد ۱ )
 • پیشنهاد هایی برای ایجاد تغییر
 • انتخاب راه حل
 • چگونگی کاربرد راه حل : شواهد ۲
 • نتیجه
 • منابع

قیمت فایل : ۳۰۰۰ تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : ۱۸

 • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد می کنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRaR میباشد.
۳,۰۰۰ تومان – خرید


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *